آلمان: روسیه توافق غلات را ادامه دهد
آلمان: روسیه توافق غلات را ادامه دهد

آلمان: روسیه توافق غلات را ادامه دهد به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رویترز، دولت آلمان مخالفت خود را با پایان توافق صادرات غلات از طریق بنادر دریای سیاه اعلام کرد. دولت برلین ادامه صادرات غلات از طریق دریای سیاه را برای جلوگیری […]

آلمان: روسیه توافق غلات را ادامه دهد

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رویترز، دولت آلمان مخالفت خود را با پایان توافق صادرات غلات از طریق بنادر دریای سیاه اعلام کرد.
دولت برلین ادامه صادرات غلات از طریق دریای سیاه را برای جلوگیری از گسترش بحران جهانی غذا ضروری دانست.
تاکید دولت آلمان بر ضرورت ادامه توافق غلات در حالی صورت می گیرد که پیش از این اعلام شد که تنها سه درصد غلات صادر شده از طریق دریای سیاه به کشورهای نیازمند رسیده و بقیه راهی کشورهای توسعه یافته شده است.
ترکیه، اوکراین، روسیه و سازمان ملل با میانجیگری آنکارا در ۲۲ جولای سال ۲۰۲۲ میلادی در استانبول سند مربوط به «انتقال امن غلات و مواد غذایی از بنادر اوکراین» را امضا کردند.
تاکنون ده‌ها کشتی حامل غلات اوکراین با عبور از تنگه‌های ترکیه راهی بازارهای جهانی شده اند. یک روزنامه اسپانیایی پیشتر فاش کرده بود که غلاتی که از بنادر اوکراین صادر می‌شود، عمدتاً سر از قاره اروپا درمی آورد. امیدوارم براتون خبر آلمان: روسیه توافق غلات را ادامه دهد براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۱۱:۵۷:۱۶