اجرای ویژه‌برنامه «پرده‌های عاشورا» در تئاتر کانون
اجرای ویژه‌برنامه «پرده‌های عاشورا» در تئاتر کانون

اجرای ویژه‌برنامه «پرده‌های عاشورا» در تئاتر کانون به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز بازیگران , سعید زین‌العابدینی معاون تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره برنامه‌های اجرایی مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون در ایام ماه محرم و صفر، به اخبار روز ایران گفت طبق برنامه هر سال نمایشی مناسبتی با موضوع […]

اجرای ویژه‌برنامه «پرده‌های عاشورا» در تئاتر کانون

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز بازیگران , سعید زین‌العابدینی معاون تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره برنامه‌های اجرایی مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون در ایام ماه محرم و صفر، به اخبار روز ایران گفت طبق برنامه هر سال نمایشی مناسبتی با موضوع حماسه عاشورا را برای گروه سنی کودک و نوجوان مدنظر داریم که از ابتدای ماه محرم این اثر که به زودی نام آن اعلام می‌شود، در مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون روی صحنه می‌رود.
وی یادآور شد: همچنین ویژه برنامه نقالی و پرده‌خوانی «پرده‌های عاشورا» را در محوطه باز مرکز برگزار خواهیم کرد زیرا همیشه بر این باور هستیم که باید به هنر نقالی و پرده‌خوانی به عنوان هنر ناب و اصیل ایرانی بیشتر پرداخته شود.
زین‌العابدینی درباره زمان برگزاری ویژه برنامه «پرده‌های عاشورا»، افزود: هنوز زمان دقیق برگزاری این ویژه برنامه مشخص نشده ولی در فاصله زمانی ماه محرم تا اربعین حسینی برگزار خواهد شد.
معاون تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایان سخنان خود درباره اینکه آیا در ویژه برنامه «پرده‌های عاشورا» نقالان کودک و نوجوان هم حضور خواهند داشت یا نه، تأکید کرد: در این ویژه برنامه، علاوه بر استفاده از نقالان حرفه‌ای از نقالان کودک و نوجوانی که طی سال‌های گذشته با حضور مربیان کانون آموزش دیده و پرورش یافته‌اند نیز استفاده خواهیم کرد. پیش از این در ویژه برنامه نقالی غدیر نیز از حضور نقالان نوجوان پرورش یافته توسط مربیان کانون استفاده کردیم. امیدوارم براتون خبر اجرای ویژه‌برنامه «پرده‌های عاشورا» در تئاتر کانون براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۰۵:۴۴:۴۳