احضار سفیر ایتالیا در تهران به وزارت امور خارجه
احضار سفیر ایتالیا در تهران به وزارت امور خارجه

احضار سفیر ایتالیا در تهران به وزارت امور خارجه به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش خبرگزاری روز ایران، در پی اقدام چند نماینده مجلس ایتالیا در میزبانی از تروریست نشان‌دار در محل پارلمان این کشور، «جزوپه پرونه» سفیر ایتالیا از سوی مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار […]

احضار سفیر ایتالیا در تهران به وزارت امور خارجه

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش خبرگزاری روز ایران، در پی اقدام چند نماینده مجلس ایتالیا در میزبانی از تروریست نشان‌دار در محل پارلمان این کشور، «جزوپه پرونه» سفیر ایتالیا از سوی مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.
مدیرکل غرب اروپا در این ملاقات با تاکید بر تعهدات بین‌المللی ایتالیا در مقابله با تروریسم تصریح کرد: میزبانی چند نماینده ایتالیا از یک جنایتکار تروریست، مصداق بارز ترویج و تشویق تروریسم است و جمهوری اسلامی ایران حمایت از تروریسم را در هیچ نوع و شکلی از سوی هیچ‌کس برنمی‌تابد و آن را به شدت محکوم می‌کند.
مدیرکل غرب اروپای وزارت خارجه با اشاره به احترام جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت ملی کشورها و ضرورت صیانت از آزادی بیان و رفتار در چارچوب قانون تصریح کرد: همه سازوکارهای متمدن حکمرانی در جهان، در پی مجازات تروریست‌ها هستند و اعطای آزادی به تروریست‌ها به معنای اضمحلال قانون و نابودی آزادی شهروندان پایبند قانون است.
مجید نیلی احمدآبادی با اشاره به نفرت مردم ایران از قاتلان هفده هزار شهروند ایرانی که به‌دست فرقه‌ای که این تروریست نشان‌دار سرکرده آن است، به سفیر ایتالیا تصریح کرد: بدون تردید هر حرکت از سوی هر مرجع و در هر مکان در حمایت از تروریسم محکوم است و جمهوری اسلامی ایران از دولت ایتالیا می‌خواهد تا در عمل اراده جدی خود را برای جلوگیری از تبدیل این کشور به پناهگاهی برای تروریست‌ها نشان دهد.
وی تصریح کرد: حمایت از تروریسم نه‌تنها هیچ کمکی به منافع کلان ایتالیا در برخورداری از روابط سازنده با جمهوری اسلامی ایران نمی‌کند، بلکه چهره این کشور در افکار عمومی را به‌شدت مخدوش خواهد کرد.
سفیر ایتالیا در پاسخ اظهار داشت: مراتب را در اسرع وقت به پایتخت کشورش منتقل خواهد کرد. امیدوارم براتون خبر احضار سفیر ایتالیا در تهران به وزارت امور خارجه براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۱۴:۵۹:۲۰