اذعان ارتش صهیونیستی به کشته شدن ۳۷۲ نفر از نیروهایش
اذعان ارتش صهیونیستی به کشته شدن ۳۷۲ نفر از نیروهایش

اذعان ارتش صهیونیستی به کشته شدن ۳۷۲ نفر از نیروهایش به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن ۳۷۲ نفر از نظامیان خود از آغاز نبرد طوفان الاقصی در […]

اذعان ارتش صهیونیستی به کشته شدن ۳۷۲ نفر از نیروهایش

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن ۳۷۲ نفر از نظامیان خود از آغاز نبرد طوفان الاقصی در هفتم اکتبر اذعان کرده و خانواده‌های این افراد را هم در جریان کشته شدن فرزندانشان قرار داده است.
از سوی دیگر، منابع خبری اعلام کردند که حزب الله لبنان امروز جمعه ۱۳ پایگاه اسرائیلی را در شمال فلسطین اشغالی مورد حمله قرار داده است که یکی از این حملات با پهبادهای انتحاری انجام شده است. همچنین حزب الله لبنان اعلام کرد که پایگاه اسرائیلی «رویسات العلم» در بلندی‌های اشغالی کفرشوبا در شمال فلسطین اشغالی را با سلاح مناسب هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به دشمن وارد کرده است.
خبرنگار نظامی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد که ارتش بجای انتقال به جنوب، درصدد گسترش عملیات نظامی خود در شمال غزه است.
ساعاتی پیش نیز اعلام شد که رییس بیمارستان الوفا غزه به شهادت رسید. دکتر مدحت محسین رییس بیمارستان الوف در منطقه الزهرا در غزه در بمباران این بیمارستان توسط اشغالگران اسرائیلی همراه با شماری دیگر از پزشکان بیمارستان به شهادت رسید.
اوضاع بحرانی در بیمارستان شفا همچنان ادامه دارد و «مروان ابو سعده»، از جراحان ارشد بیمارستان شفا گفته است که نیروهای اسرائیلی در بیمارستان شفا چیزی نیافتند.
به گفته این پزشک بیمارستان شفا؛ اوضاع در بیمارستان شفا فاجعه‌بار است و با کمبود شدید آب و غذا مواجهیم و اسرائیل به ما ۳۰۰ لیتر سوخت پیشنهاد داده که این مقدار سوخت به هیچ وجه پاسخگوی ژنراتورهای بزرگ بیمارستان نیست و ما به ۲۴ هزار لیتر سوخت نیاز داریم.
همچنین شاخه نظامی جنبش حماس (گردان‌های قسام) در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه آنچه در بیمارستان شفا واقع در نوار غزه در حال رخ دادن است، جنایتی ورای تصور است، دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا را مسئول مستقیم نسل‌کشی ناشی از اشغال این بیمارستان دانست.
«ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام در سخنانی اعلام کرد که مجاهدان ما به مقابله با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محورهای مختلف نبرد در غزه ادامه می‌دهند.
ابوعبیده گفت: «طی ۴ روز ۶۲ خودروی زرهی دشمن (تانک، نفربر و بولدوزر) را نابود و منهدم کردیم. مبارزان ما روز گذشته موفق شدند ساختمانی را که نیروهای کماندوی اسرائیلی در بیت حانون در داخل آن مخفی شده بودند، منفجر کنند. مجاهدان ما تمامی نیروهای اسرائیلی را که در داخل این ساختمان در بیت حانون پناه گرفته بودند، هدف قرار داده و به قتل رساندند.»
سخنگوی گردان‌های قسام در ادامه افزود: «۹ نظامی اسرائیلی را به قتل رسانده و دو نفربر اسرائیلی را منهدم و ساختمانی را که نیروهای اسرائیلی در آن پناه گرفته بودند، ویران کرده و نظامیان داخل آن را به قتل رساندیم. مجاهدان ما در میدان نبرد خیابان به خیابان به دنبال نیروها و خودروهای زرهی دشمن هستند. خود را برای نبردی طولانی آماده کردیم و هر لحظه که بیشتر می‌گذرد، تلفات دشمن در غزه بیشتر خواهد شد. دشمن صهیونیستی به جنایات خود و قتل و کشتار نوزادان نارس و غیرنظامیان ادامه می‌دهد.»
ابوعبیده همچنین افزود: «دشمن اشغالگر را در بسیاری از محورها وادار به عقب‌نشینی کردیم. آنچه نتانیاهو در بیمارستان شفا به دنبال آن است، تمسخرآمیز است. حمله نظامیان اسرائیلی به بیمارستان شفا برای نظام بین‌الملل مایه ننگ است. دشمن صهیونیستی در بیمارستان شفا دنبال سراب است. به اسرائیلی‌ها اعلام می‌کنیم که دیر یا زود اخبار نظامیان اسرائیلی که در میدان جنگ در غزه کشته شدند، به شما خواهد رسید. به خانواده‌های کشته‌های اسرائیلی اعلام می‌کنیم: تعداد کشته‌های شما بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.» امیدوارم براتون خبر اذعان ارتش صهیونیستی به کشته شدن ۳۷۲ نفر از نیروهایش براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۱۱-۱۷ ۲۰:۲۲:۰۴