ارتباط ایران با دنیا آبرومندانه و بر اساس اقتدار است
ارتباط ایران با دنیا آبرومندانه و بر اساس اقتدار است

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد اظهار کرد: انجام وظایف دینی به معنای تقوا است و باید تلاش کنیم تا در هرجایی که خدا نمی‌پسندد حضور نداشته باشیم. وی افزود: تقوا به این معنی است که هر تصمیمی که خدا نمی‌خواهد نگیریم، هر لقمه‌ای که […]

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد اظهار کرد: انجام وظایف دینی به معنای تقوا است و باید تلاش کنیم تا در هرجایی که خدا نمی‌پسندد حضور نداشته باشیم.

وی افزود: تقوا به این معنی است که هر تصمیمی که خدا نمی‌خواهد نگیریم، هر لقمه‌ای که خدا نمی‌پسندد نخوریم، هر رفاقتی را که خدا راضی نیست لغو کنیم و در هر انجام وظیفه محکم بوده و از هر خلاف دور شویم.

امام جمعه قزوین احترام به بزرگ‌تر و اعضای خانواده را بخشی از تقوا دانست و افزود: اگر کسی تقوا داشت انسجام خانوادگی در او جدی‌تر است.

وی با بیان اینکه تقوا محصول نماز و عبادت است، اضافه کرد: اگر هر کسی در هر مسئولیت و جایگاهی که قرار دارد به نوبه خود تقوا را رعایت کند بدون شک جامعه ارزشی خواهیم داشت.

آیت الله عابدینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر رئیس جمهور به آفریقا ادامه داد: سفر رئیس جمهور به آفریقا بیانگر تلاش برای برقراری تعامل سازنده با دنیا و فرصت خوبی برای تعامل با کشورهای بیشتری مخصوصاً در حوزه آفریقا است.

وی اضافه کرد: امروز ارتباط ایران با دنیا، ارتباطی آبرومندانه، عزتمندانه و مقتدرانه است و این نوع ارتباط نتیجه خون شهدا و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و عمل کردن به آیات قرآن است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: ارتباط با کشورهای دیگر مخصوصاً کشورهای غیرمسلمان به شرط اینکه این ابتدا با اسلام در جنگ نباشند و برای نابودی سرزمین شما و بیرون کردن شما از خانه و کاشانه تلاش نکنند ایرادی ندارد.

وی ادامه داد: بازار آفریقا فرصت بزرگ تجارت و صادرات برای ملت ایران است و باید بتوانیم از این فرصت‌های بزرگ برای تقویت اقتصاد کشور خودمان استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: تقویت جبهه مقاومت در مقابل دشمنان اسلام، حمایت از مسلمانان مستضعف و محروم آن سرزمین، همه این‌ها و بسیاری دیگر فرصت‌هایی هستند که امروزه دروازه‌های ارتباطات مقتدرانه بین ما و مردم دیگر کشورها ایجاد شده است.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم ادامه داد: امروز بعد از گذشته صدها و هزاران سال از ماجرای عاشورا همچنان دل‌های ما پر از درد و مصیبت است و این عشق و این مصیب هیچ وقت سرد و خاموش نخواهد شد.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه دشمن همیشه می‌کند که مردم از دین برگشته‌اند، گفت: ممکن است مردم از مسئول گلایه داشته باشند اما این گلایه از مسئول است و از دین نیست و مردم همواره پای دین بوده و هستند.

وی در پایان بر صرفه‌جویی هر چه بیشتر در مصرف آب و برق توصیه کرد و خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای مصرف کنیم که برای دیگران هم آب و برق برای استفاده وجود داشته باشد و با این کار به یکدیگر رحم کنیم.