از کشف موتورسیکلت‌های مسروقه تا اعتراف به موبایل قاپی
از کشف موتورسیکلت‌های مسروقه تا اعتراف به موبایل قاپی

از کشف موتورسیکلت‌های مسروقه تا اعتراف به موبایل قاپی به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز حوادث , به گزارش خبرگزاری روز ایران، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر […]

از کشف موتورسیکلت‌های مسروقه تا اعتراف به موبایل قاپی

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز حوادث , به گزارش خبرگزاری روز ایران، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.
کشف ۳ دستگاه موتورسیکلت مسروقه
فرمانده انتظامی شهرستان ری از اجرای طرح عملیاتی مبارزه با سرقت خودرو و موتورسیکلت در راستای اعاده اموال به مال باختگان خبر داد و گفت: در اجرای این طرح ۳ دستگاه موتور سیلکلت مسروقه کشف و به مال باختگان مسترد شد.
سرهنگ طرهانی بیان داشت: در راستای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و طرح عملیاتی مبارزه با سرقت خودرو و موتور سیکلت بیست و سوم تیر ماه امسال کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی در بازدید از پارکینگ‌های سطح حوزه و استعلام از وسایل نقلیه موجود، موفق شدند ۳ دستگاه موتور سیکلت NS ، آپاچی، و هندا ۱۲۵ سرقت شده را کشف کنند.
وی افزود: این طرح در راستای تشدید مبارزه با سرقت، اعاده اموال مسروقه به مال باختگان و جلب رضایت مردم صورت گرفت و پلیس آگاهی این شهرستان در سال جاری، طرح‌های متعددی را در دستور کار خود قرار داده است.
سرهنگ طرهانی خاطر نشان کرد: شهروندان سعی کنند وسایل نقلیه خود را در پارکینگ‌های عمومی یا شخصی پارک کنند؛ در غیر این صورت، لازم است خودروی خود را به تجهیزات ایمنی مانند دزدگیر مناسب، قفل پدال، سوئیچ مخفی و … مجهز کنند.
کشف اسپرسوسازهای قاچاق
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف ۷۰۰ دستگاه اسپرسو ساز خارجی قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال از یک انبار کالا در محدوده خیابان رجایی خبر داد.
سرهنگ هدایت بهرامی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران در این خصوص بیان داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر تخلیه تعدادی کالای مشکوک و دپوی آن در یک انبار کالا در محدوده خیابان رجایی بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس قرار گرفت.
وی به شناسایی هویت مالک انبار کالا اشاره کرد و گفت: بررسی‌های اولیه نشان از این داشت، مالک انبار مقادیر فراوانی کالای خارجی قاچاق بدون مجوزهای قانونی با استفاده از خودروهای شوتی به داخل انبار کالا تخلیه و سپس با دو کارتن کردن کالاهای قاچاق را در کارتن‌های کالای داخلی پنهان تا در سر فرصت مناسبی به بازار مصرف عرضه کند.
کارآگاهان پس از بررسی و اطمینان از صحت خبر، با هماهنگی مقام قضائی از انبار کالا بازدید و ۷۰۰ دستگاه اسپرسوساز قاچاق فاقد مدارک گمرکی کشف کردند. ارزش محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است و کلیه اموال کشف شده با دستور قضائی تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی شهر تهران شد و در این رابطه یک نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.
خرید اموال مسروقه از باند سارقین اماکن عمومی
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از کشف تعداد زیادی گوشی مسروقه در تهران و دستگیر مالخر حرفه‌ای اموال به سرقت رفته خبر داد و گفت: ۹۷ دستگاه از گوشی‌های به سرقت رفته به مالکان این اموال مسترد شد.
سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: در پی وقوع سرقت‌های سریالی توسط باند ۵ نفره از سارقان در اماکن عمومی و پر ازدحام و دستگیری این باند توسط مأموران اداره هفدهم آگاهی پایتخت، کارآگاهان این اداره در صدد کشف اموال مسروقه مال باختگان برآمده و موضوع رسیدگی به این پرونده را در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: کارآگاهان اداره هفدهم آگاهی تهران بزرگ در ادامه تحقیقات خود موفق شدند مخفیگاه خریدار اموال مسروقه را در حومه شهر تهران شناسایی کنند، اما کارآگاهان با مراجعه به مخفیگاه متهم، سوژه خود را دستگیر نکردند و در ادامه با روش‌های میدانی و اطلاعاتی موفق شدند سرنخ‌هایی را از متهم دریافت کنند و وی در حال رانندگی با خودروی سمند به سمت یکی از شهرهای حومه تهران می‌باشد که بلافاصله توسط کارآگاهان دستگیر و به اداره هفدهم آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
پس از مواجهه مالخر با سارقان، وی به تمامی اعمال مجرمانه خود معترف و اظهار داشت؛ سارقان پس از سرقت اموال مال باختگان، آنها را نزد وی برده و او نیز در قبال اموال مسروقه هزینه‌ای را به سارقان پرداخت می کرده است.
سرهنگ گودرزی در پایان با بیان اینکه سارقان و مالخر اموال مسروقه به ۱۰۰ فقره سرقت و فروش اموال به سرقت رفته به مالخر اموال مسروقه اعتراف کردند، افزود: با صدور قرار قانونی از مراجع قضائی، متهمان برای شناسایی سایر شکات و کشف اموال مسروقه در اختیار اداره هفدهم آگاهی پایتخت قرار گرفتند.
کشف ۱۳۸ کیلو حشیش از قاچاقچی حرفه‌ای
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران از کشف ۱۳۸ کیلو و ۲۷۰ گرم حشیش و دستگیری یک قاچاقچی مواد افیونی خبر داد.
سرهنگ حسین باباپور در تشریح جزئیات این خبر اعلام داشت: در پی ارجاع چندین فقره گزارش و شکایات مردمی مبنی بر فعالیت مجرمانه یکی از قاچاقچیان سابقه دار مواد مخدر پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و تیمی از مأموران معاونت عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران، مسئولیت رسیدگی به پرونده را بر عهده گرفتند.
وی افزود: با رصدهای اطلاعاتی مشخص شد متهم با مراجعه به یکی از استان‌های جنوبی، مقادیر قابل توجهی مواد مخدر تهیه و با استفاده از یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس در حال انتقال به شهر تهران می‌باشد.
وی گفت: با مشخص شدن روش کار متهم و شناسایی محور حرکت متهم، پس از هماهنگی با مقام قضائی تیمی از مأموران به بزرگراه آزادگان اعزام و تردد خودروهای عبوری را تحت کنترل در آوردند. کنترل خودروهای عبوری ادامه تا اینکه مأموران موفق به شناسایی خودرو متهم شدند و در یک عملیات پلیسی پس از مدتی تعقیب، خودروی متهم را متوقف و در بررسی‌های بیشتر از داخل آن ۱۳۸ کیلو و ۲۷۰ گرم حشیش کشف کردند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: راننده خودرو دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
اعتراف موبایل قاپان به ۲۰ فقره سرقت
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۲ مرد سارق که با مخدوش کردن پلاک موتورسیکلت شأن موبایل قاپی می‌کردند، خبر داد متهمان به ۲۰ فقره سرقت معترف شدند.
سرهنگ محمد گودرزی در تشریح این خبر بیان داشت: عملیات کلانتری ۱۰۱ تجریش در حال گشت زنی در محدوده بلوار کاوه تهران به راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش، مشکوک و موتورسواران را تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار می‌دهند.
وی افزود: متهمان در همین حین با موتورسیکلت به سرعت به سمت مردی که در خیابان در حال استفاده از تلفن همراه خود بود مراجعه و اقدام به ربودن تلفن همراه وی می‌کنند که مأموران کلانتری سریعاً وارد عمل شده و متهمان به محض رؤیت گشت پلیس اقدام به فرار به صورت خلاف جهت خیابان می‌کنند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران به اقدامات پیش دستانه پلیس و آمادگی هر چه تمام تر مأموران کلانتری اشاره کرد و گفت: با اعلام مشخصات متهمان به سایر گشت‌های انتظامی و ایجاد طرح مهار و با استفاده از قانون بکارگیری سلاح موفق شدند موتورسیکلت متهمان را متوقف کنند. متهمان برای فرار به مأموران حمله ور شده که با هوشمندی مأموران و شگردهای پلیسی متهمان زمینگیر و دستگیر شدند و با انتقال متهمان به مقر پلیس مشخص شد هر دو دارای سابقه در امر سرقت می‌باشند و همچنین از متهمان یک قبضه سلاح سرد و دو عدد اشک آور کشف شد.
به گفته این مقام انتظامی متهمان ۲۵ و ۱۸ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و ۲۰ فقره سرقت مشابه با همکاری هم معترف شدند که تا کنون ۵ مال باخته شناسایی شدند. امیدوارم براتون خبر از کشف موتورسیکلت‌های مسروقه تا اعتراف به موبایل قاپی براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۴:۱۳:۱۳