اصرار مجدد مجلس بر برگزاری انتخابات تناسبی در تهران
اصرار مجدد مجلس بر برگزاری انتخابات تناسبی در تهران

اصرار مجدد مجلس بر برگزاری انتخابات تناسبی در تهران به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش اخبار روز ایران، در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۶ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد حذف ماده ۵۳ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای […]

اصرار مجدد مجلس بر برگزاری انتخابات تناسبی در تهران

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش اخبار روز ایران، در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۶ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد حذف ماده ۵۳ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری انتخابات تناسبی در تهران در دستورکار قرار گرفت.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۹۱ رأی موافق، ۸۳ رأی مخالف و ۱۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در جلسه با این مصوبه کمیسیون شوراها مخالفت کرده و بر این اساس یک بار دیگر بر مصوبه قبلی خود پیرامون برگزاری انتخابات مجلس به صورت تناسبی در تهران اصرار کردند.
در ادامه جلسه محمدباقر قالیباف اعلام کرد: این موضوع برای تعیین تکلیف به کمیسیون شوراها ارجاع می‌شود.
گفتنی است، این دومین بار است که هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به این موضوع ایراد گرفته، اما نمایندگان در صحن مجلس همچنان بر مصوبه خود پیرامون برگزاری انتخابات مجلس در تهران به صورت تناسبی اصرار می‌کنند. امیدوارم براتون خبر اصرار مجدد مجلس بر برگزاری انتخابات تناسبی در تهران براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۰۵:۲۰:۴۴