اعلام برنامه‌های موسیقایی وزارت فرهنگ در حوزه بزرگداشت شهدا
اعلام برنامه‌های موسیقایی وزارت فرهنگ در حوزه بزرگداشت شهدا

اعلام برنامه‌های موسیقایی وزارت فرهنگ در حوزه بزرگداشت شهدا به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز بازیگران , به گزارش اخبار روز ایران، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه چهارشنبه ۲۱ تیرماه پس از پایان کنسرت «خط شکنان» که توسط ارکستر سمفونیک تهران به مناسبت گرامیداشت برگزاری کنگره شهدای قم در […]

اعلام برنامه‌های موسیقایی وزارت فرهنگ در حوزه بزرگداشت شهدا

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز بازیگران , به گزارش اخبار روز ایران، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه چهارشنبه ۲۱ تیرماه پس از پایان کنسرت «خط شکنان» که توسط ارکستر سمفونیک تهران به مناسبت گرامیداشت برگزاری کنگره شهدای قم در تالار وحدت برگزار شد، در جمع خبرنگاران بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی طی دیداری که در جمع شرکت‌کنندگان کنگره شهدای قم داشتند، تاکید کردند یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را می‌توان با زبان هنر گرامی و ماندگار کرد و همکاران من تلاش کردند به واسطه حضور ارکستر سمفونیک تهران، پروژه «خط شکنان» را اجرا کنند تا بخشی از ظرفیت هنری، وظیفه توجه به رشادت‌های دفاع مقدس را انجام دهند و من فکر می‌کنم کار اجرا شده، پروژه فاخری بود که باید از دست‌اندرکاران آن تشکر کرد.
وی افزود: البته چند اثر هنری دیگر هم به مناسبت بزرگداشت شهدای قم با همکاری ستاد بزرگداشت و عزیزان ما در بخش‌های مختلف فرهنگی هنری فعال در استان قم انجام شده که به نظرم توانسته به یک اثر نمونه تبدیل شود. این کار را ما در کنگره‌های بزرگداشت شهدای استان‌های دیگر هم انجام داده‌ایم. بر همین اساس ما در پاییز کنگره شهدای استان همدان را خواهیم داشت که در آن گروه‌های تئاتری و موسیقایی حضور ویژه‌ای خواهند داشت. مجموعه‌ای از بسته‌های متنوع فرهنگی و هنری در کنار هر کنگره بزرگداشت شهدای استان، در حال تدارک و برنامه‌ریزی است که بتوانیم زبان هنر را در خدمت نشر معارف دفاع مقدس و انقلاب اسلامی قرار بدهیم.
اسماعیلی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری مبنی‌بر اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قصد ندارد، جشنواره فیلم خزر را در قالب یکی از بخش‌های جشنواره فیلم فجر قرار دهید؟ گفت: ما این جشنواره را به صورت مستقل برگزار می‌کنیم. جشنواره‌ای که با حضور پنج کشور حاشیه دریای خزر میزبان مخاطبان خواهد بود. این رویداد براساس توافقاتی صورت گرفته که یکی از نتایج سفر اخیر بنده به کشور روسیه بود. البته چند برنامه مشترک دیگر هم داریم اما یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها همین جشنواره فیلم خزر است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نتایج موسیقایی سفر اخیر خود به روسیه هم توضیح داد: در سفر اخیری که به روسیه داشتم، شاهد درخشش کم نظیر ارکستر ملی در کنسرت‌ها بودم. این ارکستر هم در مسکو و هم در سن پترزبورگ اجراهایی داشتند با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شد، شرایطی که باعث شد ما مجدداً در تهران و در قالب یک هفته فرهنگی ایران و روسیه ادامه دهیم. در این چارچوب دست دوستان ما در بنیاد فرهنگی هنری رودکی باز است در این چارچوب چند سمفونی جدید در راه است که به زودی جزئیات آن اعلام می‌شود. امیدوارم براتون خبر اعلام برنامه‌های موسیقایی وزارت فرهنگ در حوزه بزرگداشت شهدا براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۰۶:۰۳:۵۳