امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم
امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم

امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش خبرگزاری روز ایران، عصر امروز (شنبه) ژنرال سید عاصم منیر فرمانده ارتش جمهوری اسلامی پاکستان و هیأت همراه با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و […]

امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش خبرگزاری روز ایران، عصر امروز (شنبه) ژنرال سید عاصم منیر فرمانده ارتش جمهوری اسلامی پاکستان و هیأت همراه با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
سرلشکر سلامی در این دیدار که در راستای ارتقای تعاملات و همکاری‌های اطلاعاتی، آموزشی، نظامی و امنیتی و نیز مقابله با پدیده ناامنی‌های مرزی و همچنین زمینه‌های وحدت و اخوت بین دو کشور برگزار شد، تاکید کرد: محیط منطقه‌ای ما همواره تحت تأثیر نیروهای سیاسی بین المللی قرار داشته و قدرت‌هایی وجود دارند که اتحاد و انسجام مسلمانان را تحمل نمی‌کنند.
وی افزود: تاریخ چهار دهه اخیر نشان می‌دهد به استثنای جنگ اوکراین، همه جنگ‌ها در منطقه جهان اسلام به وقوع پیوسته است و یک سوی این جنگ‌ها آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای همراه آنها بوده است.
فرمانده کل سپاه درگیری‌های ناامن کننده محلی و بروز چالش‌های امنیتی مرزی در مرزهای ایران و پاکستان را امتداد سیاست‌های خطرناک نظام سلطه برای ایجاد تفرقه‌های خونین بین مسلمانان توصیف و تصریح کرد: با یک همت، اراده و راهبرد مشترک می‌توانیم بر راهبرد شیطانی دشمن در مناطق مرزی دو کشور غلبه کنیم و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این آمادگی را دارد که با مشارکت و همکاری ارتش پاکستان، مرزهای امنیتی دو کشور را از وضعیت امنیتی عبور داده و به مرزهای اقتصادی تبدیل کنیم.
سرلشکر سلامی با تاکید بر اهمیت ارتقای ظرفیت‌ها و آمادگی‌ها برای توسعه همکاری‌ها در موضوع مقابله با گروهک‌های تروریستی و تهدیدات امنیتی در مرزهای دو کشور گفت: امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم و با گسترش تعاملات، همکاری‌ها و اقدامات مشترک و هم افزا به حیات گروهک‌های تروریستی پایان خواهیم داد و امنیت پایدار را در مناطق مرزی دو کشور برقرار می‌سازیم.
ژنرال سید عاصم منیر فرمانده ارتش جمهوری اسلامی پاکستان هم در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران بر اهمیت افزایش تعاملات دفاعی و امنیتی دو کشور تاکید کرد و گفت: برای حل چالش ناامنی‌ها و حضور و فعالیت‌های عناصر تروریست در مناطق مرزی مشترک دو کشور آماده هستیم همکاری‌های فی مابین را تقویت و مناسب‌ترین راهکارها برای عبور از وضعیت کنونی و پیشرفت در دیگر زمینه‌های مورد علاقه دو کشور را به کار گیریم.
فرمانده ارتش پاکستان این سفر را یادآور خاطرات ژنرال حاج قاسم سلیمانی توصیف و تصریح کرد: نقاط اشتراک دو ملت پاکستان و ایران که ریشه در مکتب اسلام دارد، پشتوانه‌ای محکم برای گسترش اتحاد، برادری و روابط دوجانبه دو کشور در ابعاد مختلف است. امیدوارم براتون خبر امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۴:۵۴:۴۵