اوکراین در مسیر استفاده از روش‌های تروریسم هسته‌ای قرار گرفته است
اوکراین در مسیر استفاده از روش‌های تروریسم هسته‌ای قرار گرفته است

اوکراین در مسیر استفاده از روش‌های تروریسم هسته‌ای قرار گرفته است به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه امروز شنبه به حمله پهپادی و وقوع انفجاری مهیب در شهر کورچاتوف، محل نگهداری نیروگاه اتمی کورسک این کشور واکنش نشان […]

اوکراین در مسیر استفاده از روش‌های تروریسم هسته‌ای قرار گرفته است

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه امروز شنبه به حمله پهپادی و وقوع انفجاری مهیب در شهر کورچاتوف، محل نگهداری نیروگاه اتمی کورسک این کشور واکنش نشان داد.
در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: مسکو برنامه های کی یف برای استفاده از روش های تروریستی علیه نیروگاه های هسته ای روسیه را به شدت محکوم می کند.
وزارت خارجه روسیه در این خصوص ادامه داد: مسکو معتقد است این موضوع می تواند به یک فاجعه هسته ای در اروپا منجر شود. حمله اوکراین در کورچاتوف نشان می دهد که کی یف در مسیر استفاده از روش های تروریسم هسته ای قرار گرفته است.
خبرگزاری «راشاتودی» دیروز جمعه گزارش داد که کانال‌ های تلگرامی از وقوع انفجار مهیبی در آسمان شهر «کورچاتوف» در استان کورسک خبر دادند؛ جایی که «نیروگاه اتمی کورسک» روسیه در آن قرار دارد.
شاهدان عینی گفته‌ اند که پس از انفجار، تکه‌ هایی شبیه به قطعات پهپاد در محل وقوع حادثه پیدا کرده‌ اند و هنگام انفجار شیشه‌ های برخی از منازل شکسته شد.
منطقه کورسک در نزدیکی مرز اوکراین قرار دارد و نیروگاه اتمی آن تقریباً ۴ کیلومتر (۲.۴ مایل) خارج از مناطق شهری واقع شده است. شرکت Energotex که تجهیزات راکتورهای هسته ای تولید می کند نیز در کورچاتوف مستقر است. فرماندار استان کورسک روسیه اعلام کرد بامداد دیروز جمعه یک پهپاد مهاجم در آسمان منطقه کورچاتوف هدف قرار گرفته و سقوط کرده است.
به گفته این فرماندار، در جریان این حمله پهپادی هیچ‌کس و هیچ یک از تاسیسات حیاتی این شهر آسیبی ندیده است. امیدوارم براتون خبر اوکراین در مسیر استفاده از روش‌های تروریسم هسته‌ای قرار گرفته است براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۳:۳۲:۲۶