ایران و پاکستان بر افزایش همکاری‌های مرزی تاکید کردند
ایران و پاکستان بر افزایش همکاری‌های مرزی تاکید کردند

ایران و پاکستان بر افزایش همکاری‌های مرزی تاکید کردند به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش خبرگزاری روز ایران، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و ارتشبد «سید عاصم منیر» فرمانده ارتش پاکستان دیدار و گفتگو کردند. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و ژنرال سید عاصم منیر فرمانده […]

ایران و پاکستان بر افزایش همکاری‌های مرزی تاکید کردند

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش خبرگزاری روز ایران، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و ارتشبد «سید عاصم منیر» فرمانده ارتش پاکستان دیدار و گفتگو کردند.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و ژنرال سید عاصم منیر فرمانده ارتش پاکستان فرمانده ارتش پاکستان که روز گذشته با هدف دیدار و رایزنی با مقام‌های بلندپایه سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شده است، امروز در محل وزارت امور خارجه دیدار و در خصوص روابط دو کشور و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با قدردانی از نقش مثبت و سازنده فرمانده ارتش پاکستان در همکاری‌های امنیتی مرزها و مبارزه با تروریسم، بر ضرورت تبدیل مرزها به مرزهای دارای رونق اقتصادی و گسترش بازارچه‌های مرزی که موجب رفاه مرزنشینان و توسعه استان‌های مرزی می‌شود تاکید کرد.
امیرعبداللهیان با تاکید بر فضای جدید حاکم بر منطقه، ابراز امیدواری کرد، دو کشور با بهره گیری از نگاه راهبردی به موضوعات جهان اسلام و مسائل پیرامونی و همچنین اشتراکات فرهنگی و مردمی بتوانند در زمینه تحکیم و تعمیق روابط فیمابین بیش از پیش گام بردارند. ژنرال سید عاصم منیر فرمانده ارتش پاکستان نیز در این دیدار با بیان اشتراکات دینی، فرهنگی و تاریخی، اظهار داشت: پاکستان از داشتن همسایه ای مانند ایران خشنود است و از گسترش روابط در همه زمینه‌ها استقبال می‌کند.
وی ضمن تاکید بر اهمیت توافقات به عمل آمده با مقامات کشورمان در این سفر، ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن این توافقات هرچه زودتر مردم دو کشور آثار این همکاری‌ها را مشاهده نمایند.
طرفین در این دیدار همچنین با تاکید بر روابط بسیار نزدیک دو کشور همسایه، در خصوص گسترش هرچه بیشتر روابط اقتصادی، مقابله با گروه‌های تروریستی، افزایش همکاری‌های مرزی، خط لوله گاز ایران و پاکستان و صادرات برق گفتگو و تبادل نظر کردند. امیدوارم براتون خبر ایران و پاکستان بر افزایش همکاری‌های مرزی تاکید کردند براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۱۱:۰۶:۳۵