بازداشت ۳۸۶۰ فلسطینی در نیمه نخست سال جاری میلادی
بازداشت ۳۸۶۰ فلسطینی در نیمه نخست سال جاری میلادی

بازداشت ۳۸۶۰ فلسطینی در نیمه نخست سال جاری میلادی به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از فلسطین الیوم، جمعی از مؤسسات فلسطینی فعال در حوزه حقوق اسرای فلسطینی در گزارشی اعلام کردند که رژیم صهیونیستی در نیمه نخست سال جاری میلادی ۳۸۶۰ فلسطینی از […]

بازداشت ۳۸۶۰ فلسطینی در نیمه نخست سال جاری میلادی

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از فلسطین الیوم، جمعی از مؤسسات فلسطینی فعال در حوزه حقوق اسرای فلسطینی در گزارشی اعلام کردند که رژیم صهیونیستی در نیمه نخست سال جاری میلادی ۳۸۶۰ فلسطینی از جمله ۵۶۸ کودک و ۷۲ زن فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی بازداشت کرده است.
بر اساس این گزارش، بیش‌ترین آمار فلسطینیان بازداشت‌شده، متعلق به اهالی قدس بوده و در نیمه نخست سال ۲۰۲۳، نزدیک به ۱۸۰۰ فلسطینی در این شهر اشغالی، توسط ارتش رژیم صهیونیستی بازداشت شده‌اند. بیش‌ترین تعداد بازداشت مربوط به ماه آوریل بوده به طوری که در این ماه ۱۰۰۱ فلسطینی ساکن قدس بازداشت شده‌اند.
رژیم صهیونیستی در این بازه زمانی نسبت به بازداشت اداری ۱۶۰۸ فلسطینی ساکن کرانه باختری اقدام نموده، در حالی که در دوره زمانی مشابه سال گذشته، ۸۶۲ فلسطینی ساکن کرانه باختری مورد بازداشت اداری قرار گرفته بوده‌اند.
بر اساس این گزارش، نیمه نخست سال جای میلادی، شاهد تحولات خطرناکی در خصوص افزایش آمار تعرض به زندانیان و اسرای فلسطینی و آزار و اذیت آن‌ها از سوی صهیونیست‌ها بوده است.
مؤسسات حقوقی فلسطینی اعلام کردند که این تحولات، اساساً با رشد تجاوزهای صهیونیست‌ها در حق ملت فلسطین ارتباط داشته که برای دستیابی به حق تعیین سرنوشت خود به مبارزه با صهیونیست‌ها ادامه می‌دهد.
طبق این گزارش، هدف رژیم صهیونیستی از افزایش جنایات و تعرض‌های خود در حق فلسطینیان، کاستن گستره مبارزات فلسطینیان ضداشغالگران است.
از سوی دیگر رژیم صهیونیستی در نیمه نخست سال جاری میلادی، خانه ۴ تن از اسرای فلسطینی را تحت عنوان اعمال مجازات جمعی، ویران کرده است. امیدوارم براتون خبر بازداشت ۳۸۶۰ فلسطینی در نیمه نخست سال جاری میلادی براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۱۶:۰۰:۳۶