بررسی نظر رئیس جمهور در مورد قیمت مونتاژی ها در جلسه شورای رقابت
بررسی نظر رئیس جمهور در مورد قیمت مونتاژی ها در جلسه شورای رقابت

بررسی نظر رئیس جمهور در مورد قیمت مونتاژی ها در جلسه شورای رقابت به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش اخبار روز ایران، اسماعیل شجاعی سخنگوی شورای رقابت طی گفت و گویی که با اخبار روز ایران در اردیبهشت ماه سال جاری داشت اعلام کرد که تا ۲ الی ۳ […]

بررسی نظر رئیس جمهور در مورد قیمت مونتاژی ها در جلسه شورای رقابت

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش اخبار روز ایران، اسماعیل شجاعی سخنگوی شورای رقابت طی گفت و گویی که با اخبار روز ایران در اردیبهشت ماه سال جاری داشت اعلام کرد که تا ۲ الی ۳ ماه آینده قیمت خودروهای مونتاژی اصلاح خواهد شد.
آنطور که شجاعی گفته بود «محاسبات قیمتی در اردیبهشت ماه برای نیمه اول سال ۱۴۰۱ است. طبیعتاً تورم و شرایط تورمی اوضاع را تغییر داده است. بنابراین اصلاح قیمت قطعی است.»
بر همین اساس نیز روز ۱۸ تیر ماه شورای رقابت قیمت خودروهای مونتاژی را مجدد افزایش داد که منجر به بالا گرفتن صدای انتقادات نسبت به این اقدام شد.
رئیس جمهوری نیز در جلسه ۲۵ تیرماه هیئت دولت در خصوص قیمت خودروهای مونتاژی با اعلام اینکه، شورای رقابت با چه توجیهی قیمت خودروهای مونتاژی را افزایش داده است؟ معاون اول رئیس‌جمهور و وزرای اقتصاد و صمت را مأمور بررسی و اصلاح این روند کرد.
در همین راستا پیگیری‌های اخبار روز ایران از شورای رقابت حکایت از آن دارد که فردا سه شنبه ۲۷ تیر ماه این شورا جلسه‌ای با حضور اعضای خود برگزار خواهد کرد که در این جلسه نظرات رئیس جمهوری مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اما مشخص نیست که شورا در این جلسه رأی به بازگشت قیمت‌های جدید بدهد.
بنابراین به نظر می‌رسد جلسه فردای شورای رقابت صرفاً برای بررسی نظرات دولت در مورد قیمت خودروهای مونتاژی باشد. امیدوارم براتون خبر بررسی نظر رئیس جمهور در مورد قیمت مونتاژی ها در جلسه شورای رقابت براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۰۹:۲۹:۳۹