تامین برق پایدار کشور در دو ماه سخت و گرم
تامین برق پایدار کشور در دو ماه سخت و گرم

تامین برق پایدار کشور در دو ماه سخت و گرم به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در گفت‌وگویی با بیان اینکه اوج بار مصرف برق کشور در سایر ماه‌ها غیر از تابستان […]

تامین برق پایدار کشور در دو ماه سخت و گرم

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در گفت‌وگویی با بیان اینکه اوج بار مصرف برق کشور در سایر ماه‌ها غیر از تابستان حدود ۴۰ هزار مگاوات است گفت: در تابستان این میزان به حدود ۷۰ هزار مگاوات می‌رسد که ۴۰ درصد از این میزان یعنی ۳۰ هزار مگاوات اثر بارهای سرمایشی و کولرها هستند که بر روی شبکه برق تحمیل می‌شوند و اگر از کولرها به درستی استفاده شود، در کاهش مصرف انرژی به خصوص در زمان اوج مصرف بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
سخنگوی صنعت برق افزود: امسال صنعت برق کشور رکوردهایی را در اوج مصرف تجربه کرد که از شروع فعالیت صنعت برق در ایران بی‌سابقه بوده است و تا به حال تجربه نکرده بودیم‌.
وی افزود: خوشبختانه با همکاری خوب هم‌وطنان و تلاش همکارانمان در صنعت برق توانستیم این رکوردهای بی سابقه بیش از ۷۰ هزار مگاواتی را که در هفته گذشته به ثبت رسید را با موفقیت پشت سر بگذاریم.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران تصریح کرد: پیش‌بینی ها حاکی از این است که در این هفته ممکن است، در شمال کشور قدری از شدت دما کاسته شود که این امر موقتی خواهد بود و بالعکس در جنوب ایران و در مناطق گرمسیر پدیده گنبد حرارتی موجب افزایش فزاینده دمای هوا خواهد شد که برخی از استان‌ها را در برخواهد گرفت و ممکن است دمای بیش از ۵۰ درجه را تجربه کنند.
رجبی مشهدی افزود: بنابراین لازم است، هموطنان عزیز توصیه‌های صنعت برق را جدی بگیرند و صنعت برق کشور را که همواره خدمتگزار مردم در برق‌رسانی به تمام نقاط کشور و بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خانگی است، یاری کنند.
وی ادامه داد: با افزایش یک درجه‌ای دمای کولرهای گازی مثلاً از ۱۷ به ۱۸ درجه ۳ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی خواهد شد و اگر درجه وسایل سرمایشی از ۱۷ درجه ۲۴ درجه تنظیم شود، ۲۰ درصد کاهش مصرف برق را به دنبال خواهد داشت. سخنگوی صنعت برق در خصوص کمپرسور کولرهای گازی گفت‌: با نصب سایه‌بان بر روی کمپرسور کولرهای گازی که در فضای خارج از منزل قرار دارند به بهبود راندمان و کاهش استهلاک کولرها کمک خواهد شد. رجبی مشهدی به پاداش صرفه‌جویی مدیریت مصرف برق اشاره کرد و افزود: امسال پاداش صرفه جویی برای مشترکان بالای الگوی مصرف که نسبت به سال گذشته کمتر مصرف کنند هم تعلق می‌گیرد و می‌توانند از پاداش مدیریت مصرف بهره مند شوند. وی افزود: تا این لحظه همکاری بسیار خوبی از سوی هم‌وطنان داشتیم و ۳۵ درصد از مشترکان در این طرح مشارکت کردند و حدود ۴۰ میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف در قبوض مشترکان درج شده که امیدواریم با همکاری خوب هموطنان بتوانیم دو ماه باقی‌مانده از فصل گرما را به اتمام برسانیم و شبکه سراسری برق کشور را پایدار نگاه داریم. امیدوارم براتون خبر تامین برق پایدار کشور در دو ماه سخت و گرم براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۱۴:۳۶:۱۷