تحقق توسعه صادرات غیرمستقیم در همکاری با دانش‌بنیان های خارجی
تحقق توسعه صادرات غیرمستقیم در همکاری با دانش‌بنیان های خارجی

تحقق توسعه صادرات غیرمستقیم در همکاری با دانش‌بنیان های خارجی به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، میلاد صدرخانلو بر اهمیت همکاری با سایر کشورها در حوزه دانش بنیان ها تاکید کرد و گفت: اهمیت توسعه […]

تحقق توسعه صادرات غیرمستقیم در همکاری با دانش‌بنیان های خارجی

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، میلاد صدرخانلو بر اهمیت همکاری با سایر کشورها در حوزه دانش بنیان ها تاکید کرد و گفت: اهمیت توسعه اقتصادی با استفاده از ظرفیت های بین‌المللی یکی از عواملی است که سبب شده تا توسعه صادرات محصولات شرکت‌های پارک فناوری به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای تعامل با طرف های خارجی از اولویت های پارک فناوری پردیس در همکاری های بین المللی این مجموعه قرار گیرد.
وی افزود: یکی از عواملی که می تواند پایداری شرکت‌های فناور و توسعه اقتصادی کشور را تضمین کند، افزایش صادرات و ارزآوری شرکت‌های دانش‌بنیان است.
صدرخانلو ادامه داد: نکته دیگر، رفع مشکل تامین تجهیزات و قطعات و تسهیل واردات مواد اولیه جهت تولید محصولات فناورانه است که از دستاوردهای مهم همکاری های بین المللی است و به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است. طبیعی است که برخی فعالیت های دانش محور نیاز به قطعات و مواد اولیه دارد که واردات آن خود یک هنر در حوزه تجارت است تا هزینه های کمتری به کشور تحمیل و تولیدات بهتری شکل گیرد.
وی افزود: تولید مشترک و یا صادرات غیرمستقیم از دیگر مزایای همکاری با سایر کشورها است. بر همین اساس شرکت های دانش بنیان ایرانی می توانند با شرکت های متناظر خود در خارج از کشور دست به تولید مشترک محصولاتی بزنند. این تولید مشترک می تواند منجر به ساخت محصولی با کیفیت شود که ارزآوری مطلوبی را به همراه دارد.
رئیس توسعه تجارت پارک فناوری پردیس خاطرنشان کرد: این فرآیند همان صادرات غیرمستقیم است که نتایج مطلوبی برای مجموعه های داخلی داشته و توسعه همکاری‌ ها در مناطقی مانند آمریکای لاتین، شرق آسیا و آفریقا برای استفاده از همین ظرفیت بالقوه در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: در شرایطی که کشور نیاز به توسعه تجارت دارد، چنین همکاری ها و هم افزایی هایی می تواند نتایج مثبتی داشته و چرخ صنایع کوچک و بزرگ کشور را به حرکت درآورد. امیدوارم براتون خبر تحقق توسعه صادرات غیرمستقیم در همکاری با دانش‌بنیان های خارجی براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۰۷:۳۷:۴۴