ترکیه:حماس آزادی‌بخش فلسطین است/خواستار آتش‌بس دائمی در غزه هستیم
ترکیه:حماس آزادی‌بخش فلسطین است/خواستار آتش‌بس دائمی در غزه هستیم

ترکیه:حماس آزادی‌بخش فلسطین است/خواستار آتش‌بس دائمی در غزه هستیم به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی، هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه امروز شنبه در سخنانی اعلام کرد: صریحا با بلینکن (وزیر خارجه آمریکا) گفتگو کردم. خواستار آتش‌ بس دائمی در غزه […]

ترکیه:حماس آزادی‌بخش فلسطین است/خواستار آتش‌بس دائمی در غزه هستیم

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی، هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه امروز شنبه در سخنانی اعلام کرد: صریحا با بلینکن (وزیر خارجه آمریکا) گفتگو کردم. خواستار آتش‌ بس دائمی در غزه هستیم و مخالفت خود را با سیاست کوچاندن فلسطینیان نیز اعلام کردیم.
وزیر امور خارجه ترکیه در این خصوص ادامه داد: موضع واشنگتن در حمایت مطلق از اسرائیل و مخالفت با آتش‌ بس دائم در غزه را نمی‌ پذیریم. ادامه حمایت‌ های آمریکا از اسرائیل و تداوم قتل و بمباران و کشتار فلسطینیان بحرانی جهانی را در پی خواهد داشت.
هاکان فیدان در این باره اضافه کرد: مخالف سخن گفتن در مورد وضعیت غزه پس از جنگ، قبل از برقراری آتش‌ بس هستیم. اسرائیلی‌ ها بیمارستان‌ ها و مدارس را بمباران می‌ کنند و فلسطینیان را آواره کرده و هدفشان این است که هیچ نشانه‌ ای از حیات در غزه باقی نماند.
وی در ادامه افزود: حماس یک جنبش آزادی‌بخش ملی فلسطین است و هر وقت اشغالگری پایان یابد، جنبشی همانند دیگر گروه‌ های فلسطینی خواهد بود. قبل از جنگ در غزه فضایی برای عادی‌ سازی روابط برخی کشورها با اسرائیل فراهم شده بود که دیگر این مسئله ادامه نخواهد یافت. از طرق دیپلماتیک به دنبال رفع محاصره غزه هستیم و در صورتی که این راهکار کارساز نباشد، به راه‌ هایی دیگر متوسل خواهیم شد.
این مقام ترکیه اضافه کرد: کمیته‌ ای هفتگانه به نمایندگی از اجلاس اخیر اسلامی و عربی تشکیل شده که هدف آن بازدید از کشورهای مختلف به منظور تشریح مفاد و خروجی‌ های اجلاس اخیر است. قطع روابط با اسرائیل را بررسی کردیم؛ اما هدف ما اتخاذ تصمیمات جمعی است و سقفی برای تحرکاتمان وجود ندارد. قطر از آغاز جنگ و بحران به طرز فعال و مناسبی وارد عمل شده و با همه طرف‌ ها جهت ایجاد راه حلی برای این بحران در تماس است. امیدوارم براتون خبر ترکیه:حماس آزادی‌بخش فلسطین است/خواستار آتش‌بس دائمی در غزه هستیم براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۱۱-۱۸ ۱۸:۴۲:۵۰