«جان کری» وارد پکن شد/ آغاز مذاکرات «جدی و عمیق» با مقامات چینی
«جان کری» وارد پکن شد/ آغاز مذاکرات «جدی و عمیق» با مقامات چینی

«جان کری» وارد پکن شد/ آغاز مذاکرات «جدی و عمیق» با مقامات چینی به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از سَوث چاینا مورنینگ پُست، «جان کری» فرستاده ویژه آمریکا در امور آب و هوا امروز یکشنبه وارد چین شد؛ این آخرین مورد از مجموعه […]

«جان کری» وارد پکن شد/ آغاز مذاکرات «جدی و عمیق» با مقامات چینی

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از سَوث چاینا مورنینگ پُست، «جان کری» فرستاده ویژه آمریکا در امور آب و هوا امروز یکشنبه وارد چین شد؛ این آخرین مورد از مجموعه ای از مقامات بلندپایه کاخ سفید است که در تلاش برای بازگشایی کانال های ارتباطی بین دو کشور به پکن سفر کرده اند.
تلویزیون دولتی چین (CCTV) در این خصوص گزارش داد که مذاکرات «جدی و عمیق» «جان کری» با مقامات چینی از فردا دوشنبه آغاز خواهد شد و همکاری در مقابله با تغییرات آب و هوایی در دستور کار وی در پکن است.
وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به کنفرانس آتی تغییرات آب و هوایی سازمان ملل که در ماه دسامبر در دبی برگزار می شود، گفت که دو طرف به بحران آب و هوا رسیدگی خواهند کرد.
فرستاده ویژه آمریکا در امور آب و هوا سومین مقام ارشد دولت «بایدن» است که در هفته‌ های اخیر، پس از سفرهای «ژانت یلن» وزیر خزانه‌ داری و «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه، به چین سفر کرده است.
وی دو بار در سال ۲۰۲۱ از چین دیدن کرده بود.
به گزارش این رسانه، مذاکرات اقلیمی بین بزرگترین تولیدکنندگان گازهای گلخانه‌ ای جهان در سال گذشته و در نتیجه سفر نانسی پلوسی، رئیس وقت مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان در ماه آگوست، تا حد زیادی متوقف شد.
تحلیلگران در این خصوص می گویند که سفر جان کری هم برای تجدید مذاکرات آب و هوایی و هم برای عبور از بن بست سیاسی (در روابط میان دو کشور) مهم خواهد بود. آنها گفتند، اما هیچ پیشرفتی محتمل نیست، چرا که انتظار می رود پکن و واشنگتن همچنان در مورد اینکه آیا تغییرات آب و هوایی باید به عنوان یک «مسئله مستقل حیاتی» تلقی شود، به روابط کنونی ادامه دهند. امیدوارم براتون خبر «جان کری» وارد پکن شد/ آغاز مذاکرات «جدی و عمیق» با مقامات چینی براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۱۷:۴۳:۲۰