خروج از تجارت سنتی لازمه فعالیت در سازمان شانگهای
خروج از تجارت سنتی لازمه فعالیت در سازمان شانگهای

خروج از تجارت سنتی لازمه فعالیت در سازمان شانگهای به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران نوایی کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با یک برنامه رادیویی گفت: یکی از مهم‌ترین فواید عضویت در سازمان‌های همکاری شانگهای، کمک به مدرن شدن ساختار تجارت خارجه ایران است که ما […]

خروج از تجارت سنتی لازمه فعالیت در سازمان شانگهای

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران نوایی کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با یک برنامه رادیویی گفت: یکی از مهم‌ترین فواید عضویت در سازمان‌های همکاری شانگهای، کمک به مدرن شدن ساختار تجارت خارجه ایران است که ما مجبور به بهبود استانداردهای تجاری و اقتصادی خود هستیم تا از ظرفیت‌های پیش رو استفاده کنیم.

نوایی اظهار داشت: مشکلات ما برای پیوستن به سازمان همکاری شانگهای ساختار اقتصادی ما بود چرا که مبادلات تجاری ما در حالت سنتی خود بوده است.

وی ضمن پر اهمیت خواندن عضویت ایران در سازمان‌های همکاری شانگهای افزود: کشورهایی مانند ترکیه، مصر و عربستان که از اقتصادهای نوظهور در منطقه محسوب می‌شوند به دنبال عضویت در این سازمان هستند.

نوایی با اشاره به اینکه ۴۲ درصد جمعیت جهان عضو کشورهای سازمان همکاری شانگهای هستند تصریح کرد: بیش از ۲۰ درصد ذخایر نفت و ۵۰ درصد ذخایر گاز جهان و همچنین ۲۳ هزار میلیارد دلار حجم ناخالص داخلی در اختیار این کشورها است.

نوایی با اشاره بر تلاش دولت سیزدهم برای عضویت در این سازمان افزود: عضویت ایران موجب می‌شود دولت و بخش خصوصی به سمت بازارهای هدف موجود در آسیای میانه سوق پیدا کرده و با شناسایی آنها, بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی را هدایت کند تا فعالیت‌های بهتری در آینده نزدیک صورت گیرد.

وی اظهار کرد: تحریم‌های اعمال شده بر ایران موجب فاصله گرفتن ما از بازارهای جهانی شد که درحال حاضر با همکاری چین می‌توان دوباره به آن بازار برگشت اما برای تحقق این امر نیازمند توجه بیش از پیش دولت سیزدهم به ایده‌ها و برنامه‌های ۳۰ سال آینده هستیم تا درصورت بوجود آمدن هرگونه اتفاقی در سیاست‌های خارجه، مسیر و نگاه ما تغییرپیدا نکند و همچنین اعتماد چین نیز برجای خود باقی بماند. امیدوارم براتون خبر خروج از تجارت سنتی لازمه فعالیت در سازمان شانگهای براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۴ ۰۶:۰۷:۵۷