دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، برکناری نتانیاهو را بررسی می‌کند
دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، برکناری نتانیاهو را بررسی می‌کند

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، برکناری نتانیاهو را بررسی می‌کند به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از فلسطین الیوم، منابع صهیونیستی گزارش دادند که دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، دادخواست مربوط به برکناری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم را بررسی می‌کند. این منابع تاکید کردند […]

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، برکناری نتانیاهو را بررسی می‌کند

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از فلسطین الیوم، منابع صهیونیستی گزارش دادند که دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، دادخواست مربوط به برکناری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم را بررسی می‌کند.
این منابع تاکید کردند که دادگاه مذکور، دادخواست برکناری نتانیاهو را به دلیل اقدام وی در بی توجهی به اولویت بندی منافع، بررسی می‌کند.
نتانیاهو از مدت‌ها قبل، با پرونده‌های مختلفی در دادگاه‌های رژیم صهیونیستی که اکثر آنها به دریافت رشوه از شخصیت‌های مختلف بر می‌گردد، دست و پنجه نرم می‌کند.
این در حالیست که نتانیاهو به دنبال تصویب کامل لایحه اصلاحات قضائی در پارلمان این رژیم است؛ لایحه‌ای که از دید مخالفان وی، به معنی تضعیف دستگاه قضا به شمار می‌رود.
نتانیاهو نه تنها در عرصه داخلی، بلکه در عرصه بین الملل به ویژه در رابطه با آمریکا، با بحران‌های زیادی رو به رو است به طوری که «بنی گانتز» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی اعلام کرده که نخست وزیر این رژیم ضربه راهبردی بزرگی به تل آویو در خصوص رابطه با واشنگتن وارد می‌کند.
گانتز ادامه داد، نتانیاهو تصمیم گرفته اسرائیل را از هم متلاشی کند. زمانیکه هزاران صهیونیست به خیابان‌ها می آیند وی به جای آنکه آنها را درک کند، به دیده تمسخر به معترضان نگاه می‌کند.
رسانه‌های عبری زبان روز چهارشنبه به نقل از روزنامه نیویورک تایمز به تشریح بخش‌هایی از مقاله توماس فریدمن تحلیلگر آمریکایی که از افراد نزدیک به جو بایدن رئیس جمهور آمریکاست، پرداخته و تاکید کردند که این مقاله حاوی انتقادات بسیار تند از کابینه نتانیاهو است و در آن آمده که این کابینه، حاضر است برای تحقق منافع شخصی و حزبی، رژیم صهیونیستی را به سمت جنگ داخلی پیش ببرد.
فریدمن تصریح کرد که دولت بایدن عملاً بازنگری در روابط سیاسی خود با تل آویو را آغاز کرده است، هرچند فعلاً بحث تثبیت روابط نظامی و امنیتی با توجه به اهمیت ویژه‌ای که دارد همچنان مطرح است. امیدوارم براتون خبر دادگاه عالی رژیم صهیونیستی، برکناری نتانیاهو را بررسی می‌کند براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۱۳:۱۰:۴۵