دور جدید گفتگوهای اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان آغاز شد
دور جدید گفتگوهای اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان آغاز شد

دور جدید گفتگوهای اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان آغاز شد به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران، نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور روز ایرانداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی ایران و شاهین مصطفی یف، معاون نخست وزیر آذربایجان که […]

دور جدید گفتگوهای اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان آغاز شد

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران، نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور روز ایرانداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی ایران و شاهین مصطفی یف، معاون نخست وزیر آذربایجان که ریاست هیئت‌های ایرانی و آذری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را بر عهده دارند به میزبانی شهرستان مرزی بندر آستارا در محل هتل بین المللی اسپیناس آغاز شد.
بر اساس این گزارش، وزیر راه و شهرسازی ایران، سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، استاندار گیلان، معاون وزارت امور خارجه، نمایندگان راه آهن، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، راه و شهرسازی، مرزبانی، دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی، گمرک، رایزن اقتصادی ایران در جمهوری آذربایجان، فرماندار و نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی به عنوان هیئت ایرانی در این نشست حضور دارند.
شاهین مصطفی یف، معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری آذربایجان و ایران، معاونان وزیر امور خارجه، وزیر توسعه دیجیتال و حمل و نقل، وزیر انرژی، وزیر دفاع، معاون آژانس مدیریت منابع آب، معاون کمیته دولتی گمرک، معاون فرمانده نیروهای مرزی سرویس دولتی مرزبانی، معاون شرکت احیا و مدیریت آب، معاون آژانس دولتی راهداری نیز در این جلسه حضور دارند.
در این نشست مشترک توسعه کریدور شمال – جنوب، توسعه بارانداز ریلی آستارای جمهوری اسلامی ایران و مسائل مختلف تجاری و اقتصادی، حمل و نقل و تجاری و پروژه‌های در حال اجرا و راکد مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار می‌گیرد. همچنین نحوه کاربری از پل جدید خودرویی بتنی آستارا – آستارا بر روی رودخانه مرزی آستارا چای که با هدف تسهیل و تسریع در انتقال کالاها و تردد خودروهای سبک و سنگین راه‌اندازی در مرز آستارای دو کشور همسایه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان قرار دارد، از مهم‌ترین دستورات کاری این نشست مهم اقتصادی است.
معاون شرکت (سوکار) و همچنین معاون شرکت (آذرانرژی) جمهوری آذربایجان نیز در این نشست به عنوان هیئت آذری حضور دارند.
همچنین جمعی از مدیران، مشاوران و کارشناسان ارشد دو کشور همسایه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در نشست مذکور هیئت‌های دو کشور را همراهی می‌کنند. امیدوارم براتون خبر دور جدید گفتگوهای اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان آغاز شد براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۱۳:۱۳:۱۱