دو طرف بحران سودان ضمن استقبال از صلح، بار دیگر وارد درگیری شدند
دو طرف بحران سودان ضمن استقبال از صلح، بار دیگر وارد درگیری شدند

دو طرف بحران سودان ضمن استقبال از صلح، بار دیگر وارد درگیری شدند به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از وبگاه اسپوتنیک، منابع محلی در سودان یک روز پس از استقبال دو طرف درگیری در این کشور از تلاش‌های میانجی‌گرانه جدید برای پایان دادن […]

دو طرف بحران سودان ضمن استقبال از صلح، بار دیگر وارد درگیری شدند

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از وبگاه اسپوتنیک، منابع محلی در سودان یک روز پس از استقبال دو طرف درگیری در این کشور از تلاش‌های میانجی‌گرانه جدید برای پایان دادن به جنگ، از درگیری‌های خشونت‌آمیز بین ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع خبر می‌دهند.
ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع امروز جمعه، تنها یک روز پس از استقبال از تلاش‌های میانجی‌گرانه در زمینه آتش‌بس، بار دیگر درگیری‌های سنگین در منطقه خارطوم بحری را از سرگرفتند.
اهالی این منطقه می‌گویند که صدای حملات هوایی، گلوله‌های توپ و تیراندازی شدید را شنیده‌اند که تا ساعاتی از بعد از ظهر ادامه داشته است.
منابع محلی گزارش دادند که در امروز جمعه برای چند ساعت خطوط مخابراتی در خارطوم قطع شده است. شاهدان عینی همچنین از درگیری‌هایی در اطراف یک پایگاه ارتش سودان در جنوب پایتخت خبر داده‌اند.
منابع وابسته به ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع نیز در بیانیه‌هایی متقابل از وارد آوردن تلفات سنگین و شکست طرف مقابل در مناطق درگیری خبر می‌دهند.
در شرایطی که درگیری‌ها در سودان همچنان ادامه دارد، آخرین تلاش میانجی‌گرانه روز گذشته از سوی مصر آغاز شد که دو طرف درگیری‌ها از این راهکار استقبال کرده‌اند. امیدوارم براتون خبر دو طرف بحران سودان ضمن استقبال از صلح، بار دیگر وارد درگیری شدند براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۴ ۱۸:۰۵:۵۱