رادیو اقتصاد محرمی می‌شود/ از برکت حسین (ع) تا اشک روان
رادیو اقتصاد محرمی می‌شود/ از برکت حسین (ع) تا اشک روان

رادیو اقتصاد محرمی می‌شود/ از برکت حسین (ع) تا اشک روان به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز بازیگران , ولی‌الله روز ایرانی مدیر طرح و برنامه‌ریزی رادیو اقتصاد درباره نقش رادیو اقتصاد در زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا و یاد و خاطر سیدالشهدا در ایام محرم به اخبار روز ایران گفت: این شبکه […]

رادیو اقتصاد محرمی می‌شود/ از برکت حسین (ع) تا اشک روان

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز بازیگران , ولی‌الله روز ایرانی مدیر طرح و برنامه‌ریزی رادیو اقتصاد درباره نقش رادیو اقتصاد در زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا و یاد و خاطر سیدالشهدا در ایام محرم به اخبار روز ایران گفت: این شبکه رادیویی در قالب جلسات مختلف و با حضور مدیران و برنامه سازان شبکه مبادرت به تدوین برنامه‌هایی کرده تا از زوایای مختلف اقتصادی و مذهبی فرهنگ عاشورایی را مورد بررسی قرار دهد و اذهان مخاطبان را با این واقعه مهم و بزرگ اسلامی بیش از پیش روشن کند.
وی ادامه داد: رسانه نقش ویژه ای در رشد ارزش‌های مذهبی دارد، رسانه می‌تواند با پرداختن به ارزش‌های اصیل مذهبی سبب رشد و تعالی این ارزش‌ها در سطح افکار عمومی جامعه گردد.
روز ایرانی در توضیح برنامه‌های تدارک دیده شده این شبکه برای ایام محرم گفت: در برنامه صبحگاهی «روزی نو» در دهه اول محرم آیتم «دخل» را در نظر گرفتیم که در گفتگو با صاحبان کسب و کار به معرفی مشاغل مرتبط با محرم می‌پردازد و هر روز ساعت ۶ تا ۸ پخش می‌شود.
وی با اشاره به برنامه «در مدرسه عاشورا» افزود: در این برنامه با حضور کارشناسان مذهبی به تاثیر مشارکت کودکان و مسئولیت پذیری آنان در برگزاری مراسم عزاداری و شرکت در هیات‌ها و حسینیه‌ها در ایام محرم می‌پردازیم. این برنامه نیز ساعت ۶ صبح روز عاشورا به مدت ۵۵ دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می‌شود.
مدیر طرح و برنامه ریزی رادیو اقتصاد اظهار کرد: در برنامه «نوآوران» که به معرفی شرکت‌های دانش بنیان، دستاوردهای ملی و ظرفیت‌های اقتصادی آنها می‌پردازیم، در ایام محرم با حضور تولیدکنندگان منسوجات و ملزومات مرتبط با محرم، بازار این محصولات را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این برنامه در ایام محرم ساعت ۱۴:۳۰ به مدت ۲۰ دقیقه پخش می‌شود.
وی «شغل آزاد» را از دیگر برنامه‌های مرتبط با ایام محرم اعلام کرد و ادامه داد: در این برنامه با حضور اصناف و کسبه مشکلات و چالش‌های پیش روی اصناف مرتبط با محرم را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این برنامه در دهه محرم به مدت ۳۰ دقیقه ساعت ۹ صبح پخش می‌شود.
روز ایرانی در توضیح «نذر آبادانی» در یکی از برنامه‌ها گفت: «نذر آبادانی» عنوان آیتمی است که در برنامه «گذر بازار» به معرفی خیرانی می‌پردازد که برای ارادت به سرور شهیدان نذورات خود را صرف آبادانی مناطق محروم می‌کنند. این آیتم در ایام محرم ساعت ۱۷:۰۵ به مدت ۵ دقیقه پخش می‌شود.
وی ادامه داد: در روز تاسوعا و عاشورا برنامه‌ای تحت عنوان «اشک روان» پخش خواهد شد. این برنامه در روز تاسوعا با حضور سید مرتضی خاتمی خوانساری کارشناس مذهبی به دلایل دنیا طلبی و همراهی خواص و نیز تحلیل وقایع تاسوعا و شهادت حضرت عباس (س) می‌پردازد و در بخش‌های دیگری از برنامه روضه خوانی و مداحی نیز پخش خواهد شد. رضا اسماعیلی شاعر و نویسنده اهل بیت نیز در این برنامه در مدح حضرت عباس اشعاری را قرائت خواهد کرد. و در روز عاشورا با حضور سید مرتضی خاتمی خوانساری کارشناس مذهبی به مباحث حرام خواری و آثار آن در بروز وقایع عاشورا خواهد پرداخت و آیت الله ضیاء آبادی کارشناس مذهبی نیز به سخنرانی در خصوص حوادث شام غریبان خواهد پرداخت. ای برنامه ۱۰ تا ۱۲ و ۱۸ تا ۲۰ پخش می‌شود.
وی در پایان گفت: ویژه برنامه «از برکت حسین (ع)» نیز در ایام محرم به انعکاس مجالس روضه و برگزاری مراسم عزاداری در میان فعالان اقتصادی می‌پردازد. این برنامه در ۶ قسمت ساعت ۱۱:۳۰ پخش می‌شود. امیدوارم براتون خبر رادیو اقتصاد محرمی می‌شود/ از برکت حسین (ع) تا اشک روان براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۰۷:۴۰:۱۱