روایت سینماگرهندی ازسینمای ایران/مجیدی وکیارستمی رافراموش نمی‌کنم
روایت سینماگرهندی ازسینمای ایران/مجیدی وکیارستمی رافراموش نمی‌کنم

روایت سینماگرهندی ازسینمای ایران/مجیدی وکیارستمی رافراموش نمی‌کنم به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز بازیگران , بی جو کومار دامودران تهیه‌کننده و کارگردان کشور هندوستان که به‌بهانه جشنواره بین‌المللی فیلم حوا در سینما فرهنگ تهران حضور پیدا کرده است، در گفتگو با اخبار روز ایران، درباره حضور در این رویداد گفت: امسال این توفیق […]

روایت سینماگرهندی ازسینمای ایران/مجیدی وکیارستمی رافراموش نمی‌کنم

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز بازیگران , بی جو کومار دامودران تهیه‌کننده و کارگردان کشور هندوستان که به‌بهانه جشنواره بین‌المللی فیلم حوا در سینما فرهنگ تهران حضور پیدا کرده است، در گفتگو با اخبار روز ایران، درباره حضور در این رویداد گفت: امسال این توفیق برای من حاصل شد تا در جشنواره فیلم حوا به‌عنوان مهمان ویژه حضور داشته باشم؛ البته در گذشته در جشنواره فیلم فجر افتخار داوری داشته‌ام.
او به‌شناخت خود از سینمای ایران پرداخت و افزود: من و بسیاری از مردم هند سینمای ایران را می‌شناسیم و آثار آن را دنبال می‌کنیم؛ من به‌جدیدترین فیلم‌هایی که از ایران دست پیدا می‌کنم، به سرعت آن را تماشا می‌کنم.
این تهیه‌کننده و کارگردان هندی تصریح کرد: مجید مجیدی و عباس کیارستمی از اولین کارگردانانی هستند که به دلیل فیلم‌هایی که از آن‌ها دیده‌ام اسم شأن را در ذهن دارم؛ علاقه مردم هند نسبت به سینمای ایران به دلیل محتوای مفاهیم معقول و زیبایی است که به‌نمایش گذاشته است.
کومار دامودران به موضوع جشنواره فیلم حوا و تمرکزی که به‌موضوع زن و خانواده دارد، پرداخت و تاکید کرد: در هندوستان نیز محور خیلی از فیلم‌ها خانواده و زن است اما ما در هند فیلمساز خانم زیادی نداریم، این موضوع برجستگی سینمای ایران نسبت به هند است.
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور تا ۲۳ تیر ماه سال جاری در سطح کشور و از ۲۰ تا ۲۳ تیر ماه در تهران در حال برگزاری است. این رویداد محوریت موضوع زنان و خانواده را در دستور کار خود دارد و با همکاری مراکز و سازمان‌های فرهنگی مختلف فعالیت خود را دنبال می‌کند. امیدوارم براتون خبر روایت سینماگرهندی ازسینمای ایران/مجیدی وکیارستمی رافراموش نمی‌کنم براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۴ ۰۵:۰۳:۴۶