روسیه از وزیر خارجه دولت طالبان در نشست «چارچوب مسکو» دعوت کرد
روسیه از وزیر خارجه دولت طالبان در نشست «چارچوب مسکو» دعوت کرد

روسیه از وزیر خارجه دولت طالبان در نشست «چارچوب مسکو» دعوت کرد به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از بی بی سی، سفیر روسیه در شهر کابل پایتخت افغانستان از وزیر خارجه دولت موقت طالبان در نشست آتی مسکو در مورد این کشور «دعوت» […]

روسیه از وزیر خارجه دولت طالبان در نشست «چارچوب مسکو» دعوت کرد

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از بی بی سی، سفیر روسیه در شهر کابل پایتخت افغانستان از وزیر خارجه دولت موقت طالبان در نشست آتی مسکو در مورد این کشور «دعوت» کرده است.
دیمیتری ژیرنوف سفیر روسیه در کابل امروز شنبه با امیرخان متقی، وزیر خارجه طالبان در کابل دیدار کرد و به گفته ضیا تکل، معاون سخنگوی این وزارت، از وی برای شرکت در نشست آینده «چارچوب مسکو» در مورد افغانستان دعوت کرده است.
وزیر خارجه دولت موقت طالبان نشست‌ های مسکو درباره افغانستان را برای هماهنگی در منطقه مهم خواند و ابراز امیدواری کرده که در دیدار از مسکو مناسبات دیپلماتیک دولت طالبان با روسیه گسترش یابد.
وزارت خارجه روسیه درباره تاریخ این نشست و دعوت از طالبان تا کنون رسما اظهار نظری نکرده است.
در نشست قبلی چارچوب مسکو در مورد افغانستان در نوامبر سال ۲۰۲۲، روسیه از نمایندگان دولت طالبان به دلیل عدم ایجاد دولت «فراگیر سیاسی-قومی» دعوت نکرده بود.
در آن نشست منطقه‌ ای نمایندگانی از ۱۰ کشور منطقه از جمله ایران و پاکستان شرکت کردند.
تاکنون ۴ نشست منطقه‌ ای تحت این عنوان در مسکو برگزار شده است. امیدوارم براتون خبر روسیه از وزیر خارجه دولت طالبان در نشست «چارچوب مسکو» دعوت کرد براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۶:۵۲:۳۷