روسیه استفاده از آیفون را برای مقامات ممنوع کرد
روسیه استفاده از آیفون را برای مقامات ممنوع کرد

روسیه استفاده از آیفون را برای مقامات ممنوع کرد به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از بیزینس اینسایدر، نشریه فایننشال تایمز در خبری اعلام کرد کارمندان وزارت بازرگانی روسیه از ‍‍۱۷ جولای۲۰۲۳ میلادی( امروز) اجازه ندارند از آیفون برای فعالیت های شغلی شان استفاده […]

روسیه استفاده از آیفون را برای مقامات ممنوع کرد

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از بیزینس اینسایدر، نشریه فایننشال تایمز در خبری اعلام کرد کارمندان وزارت بازرگانی روسیه از ‍‍۱۷ جولای۲۰۲۳ میلادی( امروز) اجازه ندارند از آیفون برای فعالیت های شغلی شان استفاده کنند. حداقل یک وزارتخانه در روسیه تصمیم دارد از این دستور پیروی کند. علاوه بر آن شرکت نفتی دولتی «روستک» نیز از دستور مذکور پیروی می کند.
کرملین در ماه مارس سال جاری میلادی به مقامات اعلام کرد از محصولات اپل استفاده نکنند زیر بیم آن می رود که در معرض خطر هک باشند. پس از آن در ماه ژوئن و پس از آنکه یک شرکت امنیت سایبری اعلام کرد آیفون هایی با نسخه قدیمی ترiOS در معرض خطر شنود قرار دارند، دولت روسیه اپل را به همکاری با سازمان های اطلاعاتی آمریکا متهم کرد.
البته اپل این اتهام را رد کرده است.
ممنوعیت استفاده از آیفون توسط مقامات روی مشتریان معمولی تاثیرگذار نیست. اپل سال گذشته و پس از حمله روسیه به اوکراین، فعالیت هایش در این کشور را متوقف کرد، اما محصولات آن همچنان از کشورهای دیگر وارد می شود. امیدوارم براتون خبر روسیه استفاده از آیفون را برای مقامات ممنوع کرد براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۰۵:۵۵:۱۷