رکورد «هولناک» کشتار جمعی در آمریکا شکسته شد
رکورد «هولناک» کشتار جمعی در آمریکا شکسته شد

رکورد «هولناک» کشتار جمعی در آمریکا شکسته شد به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران، آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که آمریکا از ژانویه تا جولای ۲۰۲۳، شاهد آمار رکوردشکن ۲۸ فقره کشتار جمعی بوده و این در حالی است که قانونگذاران این کشور برای کاهش آمار خشونت […]

رکورد «هولناک» کشتار جمعی در آمریکا شکسته شد

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران، آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که آمریکا از ژانویه تا جولای ۲۰۲۳، شاهد آمار رکوردشکن ۲۸ فقره کشتار جمعی بوده و این در حالی است که قانونگذاران این کشور برای کاهش آمار خشونت مسلحانه تقلا می‌کنند.
ارزیابی آسوشیتدپرس نشان می‌دهد که در این بازه ۱۴۰ نفر قربانی شده‌اند. از هر چهار حادثه کشتار جمعی، سه حادثه که در آن چهار نفر یا بیشتر (صرف‌نظر از مجرم) قربانی شده‌اند، با دخالت سلاح گرم صورت گرفته است.
برنت لیتروود، که در جریان تیراندازی ماه مارس در مدرسه مسیحیان در نشویل به دست یکی از دانش‌آموزان پیشین این مدرسه که ۶ قربانی برجای گذاشت، سه فرزندش در کلاس درس حضور داشتند، به آسوشیتدپرس گفت: چه رکورد هولناکی! هرگز فکر نمی‌کنید که اعضای خانواده‌تان بخشی از چنین آمار ترسناکی باشند!
یک پایگاه اطلاعاتی که آسوشیتدپرس و یواس‌ای تودی با مشارکت دانشگاه نورت‌ایسترن آن را مدیریت می‌کنند، خشونت در ابعاد گسترده را از سال ۲۰۰۶ پیگیری کرده است. رکورد ثبت‌شده در سال ۲۰۲۳ رکورد قبلی با ۲۷ فقره کشتار جمعی که در نیمه نخست پارسال ثبت شده‌بود را شکست.
براساس پایگاه اطلاعاتی «آرشیو خشونت مسلحانه» در آمریکا، کشتار جمعی با رشد کلی خشونت مسلحانه افزایش پیدا کرده است. این کشور از آغاز سال جاری، شاهد ۳۷۷ فقره تیراندازی جمعی بوده است.
در آستانه تعطیلات چهارم جولای به مناسبت روز استقلال آمریکا، چندین فقره تیراندازی جمعی در این کشور از جمله واشنگتن رخ داد که به کشته و زخمی‌شدن چندین نفر منجر شد و در نتیجه درخواست‌ها برای تشدید قوانین سختگیرانه‌تر درباره حمل سلاح افزایش پیدا کرد. امیدوارم براتون خبر رکورد «هولناک» کشتار جمعی در آمریکا شکسته شد براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۴:۱۲:۵۶