سیل مرگبار در کره‌جنوبی/ ۲۰ نفر کشته شدند
سیل مرگبار در کره‌جنوبی/ ۲۰ نفر کشته شدند

سیل مرگبار در کره‌جنوبی/ ۲۰ نفر کشته شدند به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری یونهاپ، مقامات کره جنوبی امروز شنبه اعلام کردند که باران‌های شدید حدود ۲۰ نفر را کشته است. بر اساس اعلام این خبرگزاری، در سیل مرگبار اخیر همچنین تا […]

سیل مرگبار در کره‌جنوبی/ ۲۰ نفر کشته شدند

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری یونهاپ، مقامات کره جنوبی امروز شنبه اعلام کردند که باران‌های شدید حدود ۲۰ نفر را کشته است.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، در سیل مرگبار اخیر همچنین تا کنون ۱۰ تَن مفقود و ۹ نفر هم زخمی شده اند.
گزارش این رسانه حاکیست: هزاران نفر بر اثر جاری شدن سیلاب مجبور به تَرک منازل و محل زندگی خود شده اند.
بیشترین تلفات از استان گیونگ سانگ شمالی در جنوب شرقی این کشور گزارش شده است؛ جایی که ۱۶ نفر عمدتاً به دلیل رانش زمین و ریزش منازل خود جان شان را از دست داده اند.
همچنین؛ از شهرستان «گوئسان» در مرکز کره جنوبی خبر رسیده که حدود ۶ هزار و ۴۰۰ نفر از ساکنان مجبور به ترک منازل شان شدند چرا که بارش شدید باران سبب افزایش شدید آب در سد «گوئسان» شده بود.
خبرگزاری یونهاپ اضافه کرد: در مجموع یک هزار و ۵۶۷ نفر از یک هزار و ۲ خانوار در ۱۳ شهر و شهرستان با ادامه بارش شدید باران در سراسر کشور به دنبال سرپناه موقت بودند که یک هزار و ۱۱۴ نفر از آنها به دلیل مسائل ایمنی نتوانستند به خانه بازگردند. امیدوارم براتون خبر سیل مرگبار در کره‌جنوبی/ ۲۰ نفر کشته شدند براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۳:۱۳:۳۲