شهروند سوری‌الاصل: قصد هم نداشتم تورات و انجیل را آتش بزنم
شهروند سوری‌الاصل: قصد هم نداشتم تورات و انجیل را آتش بزنم

شهروند سوری‌الاصل: قصد هم نداشتم تورات و انجیل را آتش بزنم به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از جیو نیوز، «احمد الف» فردی که امروز شنبه خارج از ساختمان سفارت رژیم صهیونیستی در شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد تهدید به سوزاندن نسخه‌هایی از تورات […]

شهروند سوری‌الاصل: قصد هم نداشتم تورات و انجیل را آتش بزنم

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از جیو نیوز، «احمد الف» فردی که امروز شنبه خارج از ساختمان سفارت رژیم صهیونیستی در شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد تهدید به سوزاندن نسخه‌هایی از تورات و انجیل کرده بود، اعلام کرد که با هدف احترام به ادیان دیگر تصمیم گرفته است که به کتب مقدس مسیحیان و یهودیان هتک حرمت نکند.
بر اساس اعلام این رسانه، این فرد در ادامه گفت علیرغم اینکه مقامات سوئدی به او اجازه برگزاری یک تجمع ۳ نفره در این خصوص را داده بودند، قصد ندارد کتابی را بسوزاند.
به گزارش دویچه وله، وی فندک را روی زمین انداخت و خطاب به کسانی که برای هتک حرمت به تورات و انجیل به آنجا آمده بودند، گفت: من هرگز به سوزاندن هیچ کتاب مقدسی فکر نکرده ام؛ من مسلمان هستم، ما (کتُب مقدس را) نمی‌سوزانیم.
این مرد ۳۲ ساله سوری الاصل، تأکید کرد که هدف اصلی این اعتراض برجسته کردن تمایز بین استفاده از حق آزادی بیان و توهین به سایر گروه‌های قومی بود.
به گزارش جیو نیوز، «احمد الف» سازمان دهنده تجمع امروز تصریح کرد که هدف او سوزاندن کتُب مقدس نیست، بلکه محکوم کردن کسانی است که اخیراً قرآن را در سوئد هتک حرمت کرده‌ اند.
وی در خصوص عمل امروز خود اضافه کرد: این پاسخی است به افرادی که قرآن می‌سوزانند. من می‌خواهم نشان دهم که آزادی بیان محدودیت‌هایی دارد که باید در نظر گرفته شود. من می‌خواهم نشان دهم که باید به یکدیگر احترام بگذاریم، ما در یک جامعه زندگی می‌کنیم. اگر من تورات، دیگری انجیل، دیگری قرآن را بسوزاند، اینجا جنگ خواهد شد. چیزی که من می‌خواستم نشان دهم این است که انجام اینگونه اقدامات کار درستی نیست.
دولت سوئد در هفته‌های پیش در اقدامی دیرهنگام، هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم در این کشور را محکوم و آن را «اسلام هراسانه» توصیف کرد.
در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه سوئد در این خصوص آمده بود: دولت سوئد کاملاً درک می‌کند که اقدامات اسلام هراسانه ای که توسط افرادی در تظاهرات در سوئد انجام می‌ شود می‌ تواند برای مسلمانان توهین‌ آمیز باشد. ما اینگونه اقدامات که به هیچ وجه بیانگر دیدگاه‌های دولت سوئد نیست را به شدت محکوم می‌کنیم. سوزاندن قرآن یا هر متن مقدس دیگری، اقدامی توهین آمیز، بی احترامی و اقدام تحریک آمیز آشکاری به شمار می‌آید. ابراز نژادپرستی، بیگانه هراسی و عدم تحمل مرتبط با آن در سوئد یا اروپا جایی ندارد!
در هین رابطه، «احمد بن حمد الخلیلی» مفتی عمان از مسلمانان جهان خواست به هتک حرمت قرآن کریم در سوئد واکنش نشان دهند.
وی در ادامه افزود: مسلمانان شرق و غرب عالم باید با این جنایت آنطور که شایسته آن است برخورد کنند. کمترین کاری که از دست مسلمانان در برابر این جنایت بزرگ برمی آید تحریم تمام و کمال کالاهای سوئدی است.
سازمان همکاری اسلامی خواستار اتخاذ تدابیر جمعی علیه تکرار هتاکی به قرآن شده است.
سازمان همکاری اسلامی هم تصریح کرد که هتاکی به قرآن و پیامبر در چارچوب حوادث اسلام هراسی عادی نیست.
این سازمان بر ضرورت اجرای قانون بین المللی منع تنفرپراکنی دینی تاکید کرد.
لازم به ذکر است که سلوان مومیکا مهاجر عراقی ۳۷ ساله، نسخه‌ای از قرآن کریم را به آتش کشید و صفحات آن را پاره کرد. این اقدام هتاکانه موجی از اعتراضات در بسیاری از کشورهای اسلامی را به دنبال داشت.
«ایوان فائق جابرو» وزیر مهاجرت عراق با حضور در کلیسای «سیده النجاة» در بغداد حادثه آتش زدن قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کرد. وزیر مهاجرت عراق از برنامه‌ریزی بغداد برای رایزنی با دولت سوئد برای بازگرداندن عامل آتش زدن قرآن کریم و درخواست ضمانت برای عدم وقوع مجدد چنین حوادثی در آن کشور خبر داد. امیدوارم براتون خبر شهروند سوری‌الاصل: قصد هم نداشتم تورات و انجیل را آتش بزنم براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۶:۳۱:۵۸