ضرب‌الاجل رگولاتوری به مخابرات برای حل مشکل بازنشستگان و فیبرنوری
ضرب‌الاجل رگولاتوری به مخابرات برای حل مشکل بازنشستگان و فیبرنوری

ضرب‌الاجل رگولاتوری به مخابرات برای حل مشکل بازنشستگان و فیبرنوری به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش اخبار روز ایران، خبر عدم تمدید پروانه شرکت مخابرات طی روزهای گذشته با انتشار نامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شد که براساس آن این سازمان درخواست شرکت مخابرات را برای […]

ضرب‌الاجل رگولاتوری به مخابرات برای حل مشکل بازنشستگان و فیبرنوری

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز فناوری , به گزارش اخبار روز ایران، خبر عدم تمدید پروانه شرکت مخابرات طی روزهای گذشته با انتشار نامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شد که براساس آن این سازمان درخواست شرکت مخابرات را برای تمدید اعتبار ارائه خدمات تلفن همراه، تلفن ثابت و ارتباطات داده‌ها رد کرده است.
در این نامه علت عدم تأیید، عدم انجام مصوبات کمیسیون و تعهدات پروانه اعم از ارائه به روز تلفن و دیتا در شهرها، اجرای مصوبه بیت استریم،تفکیک ترافیک،خروج ازPCM و شکایت ثبت شده در سامانه ۱۹۵ عنوان شده بود و از مخابرات خواسته شده بود تا با قیمت کارشناسی، ظرفیت ایجاد شده و تجهیزات مربوطه را به ارائه کننده خدمات مخابراتی جایگزین که از سوی سازمان تنظیم مقررات معرفی می‌شود، منتقل کند.
به دنبال این موضوع شرکت مخابرات نیز اعلام کرد که در محتوای نامه و موارد اشاره شده خلاء های قانونی و حقوقی زیادی وجود دارد که با پاسخ‌های شرکت مخابرات قطعاً مسیر تمدید پروانه این شرکت هموار خواهد شد.
در همین زمینه عیسی زارع پور وزیر ارتباطات به اخبار روز ایران گفت: به دنبال این هستیم که مساله مخابرات را حل کنیم مخابرات برای افزایش کیفیت شبکه تعهداتی به ما داده که متأسفانه به بخشی از آن پایبند نبوده به این ترتیب اگر به تعهداتشان برای افزایش کیفیت شبکه و حل مشکلاتی که شرکت مخابرات ایران دارد ضمانت کافی بدهند مشکلی برای تمدید پروانه شأن نداریم.
وی همچنین از برگزاری جلسه رگولاتوری با مخابرات خبر داد و گفت: امیدواریم که شرکت مخابرات را به مسیر توسعه برگردانیم.
زارع پور اظهار داشتت: به دلیل اینکه پروانه شرکت مخابرات ایران تا پایان این ماه منقضی می‌شود فرصتی به این شرکت داده شده تا با شرایط جدید خود را تطبیق دهند.
وی افزود: اگر شرکت مخابرات تضمین‌های لازم برای ارتقای کیفیت خود و بهبود خدمات رسانی به مردم را بدهد ما هم کاملاً آماده هستیم در قالب پروانه جدید، به آن پروانه دهیم.
در همین زمینه امیر محمد زاده لاجوردی رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در اظهارات جدیدش در حاشیه اجلاس وزرای اکو درباره تمدید پروانه شرکت مخابرات ایران در جمع خبرنگاران گفت: اینکه چرا این نامه نوشته شده در متن آن کاملاً مشخص است ولی زمانی که این نامه ارسال شد سه روز بعد مخابرات درخواست خود را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کرد.
وی در پایان گفت: درباره همه موارد گفته شده در نامه مانند تبدیل وضعیت ایثارگران و مطالبات بازنشستگان و پروژه فیبرنوری منازل کسب و کارها تا ۲۷ تیر فرصت دادیم تا وضعیت پروانه را مشخص کند.
رئیس رگولاتوری اظهار داشت: درحال حاضر توافق شده و شبانه روزی وقت می‌گذارند. امیدواریم تا ۲۷ تیرماه الحاقیه آن را ارائه کنیم. امیدوارم براتون خبر ضرب‌الاجل رگولاتوری به مخابرات برای حل مشکل بازنشستگان و فیبرنوری براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۱۰:۱۸:۳۷