طرح ترور روزنامه‌نگاران روسیه،ماهیت تروریستی کی‌یف را نشان می‌دهد
طرح ترور روزنامه‌نگاران روسیه،ماهیت تروریستی کی‌یف را نشان می‌دهد

طرح ترور روزنامه‌نگاران روسیه،ماهیت تروریستی کی‌یف را نشان می‌دهد به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از تاس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در خصوص نقشه ترور روزنامه نگاران کشورش امروز شنبه اعلام کرد: این اقدام دیگری از حمله تروریستی به روس ها است […]

طرح ترور روزنامه‌نگاران روسیه،ماهیت تروریستی کی‌یف را نشان می‌دهد

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از تاس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در خصوص نقشه ترور روزنامه نگاران کشورش امروز شنبه اعلام کرد: این اقدام دیگری از حمله تروریستی به روس ها است که توسط رژیم کی یف سازماندهی شده است.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این باره ادامه داد: هر اتفاقی که می افتد بار دیگر ماهیت تروریستی رژیم زلنسکی را نشان می دهد. بدیهی است که فعالیت حرفه‌ ای این دو روزنامه‌ نگار دلیل نقشه نافرجام قتل آن ها بوده است.
«ماریا زاخارووا» اضافه کرد: بعید است پس از سوء قصد کی یف به جان «سیمونیان» و «سوبچاک» واکنشی از سوی سازمان های بین المللی مربوطه که به دلیل دورویی ذاتی که از قدیم الایام سنت سیاسی لیبرالیسم غربی بوده، وجود داشته باشد. مارگاریتا سیمونیان مرتباً تهدید می شود، در لیست های مختلف قرار می گیرد و این اولین بار نیست که از سوء قصدی علیه او توسط سرویس های ویژه اوکراین جلوگیری می شود.
وی در ادامه اضافه کرد در حالی که مجریان قانون هنوز در حال بررسی جزئیات این پرونده هستند، «از قبل نیز مشخص بوده است که دلیل سوء قصد نافرجام، فعالیت های حرفه ای روزنامه نگاران روسی بوده است».
«زاخارووا» افزود که «رژیم کی یف» که این حملات و حملات مشابه را علیه غیرنظامیان طراحی می کند، همچنان از «حمایت همه جانبه حامیان غربی» خود برخوردار است.
به گزارش اسپوتنیک، سازمان امنیت فدرال روسیه (FSB)، وزارت کشور و کمیته تحقیقات عملیات مشترکی را برای دستگیری اعضای یک گروه نئونازی که خود را «پاراگراف- ۸۸» می نامند، انجام دادند.
مظنونان پس از بازداشت اعتراف کردند که خانه ها و محل های کار سیمونیان (Simonyan ) و سوبچاک (Sobchak) را باهدف نهایی ترور آن ها از مدت ها پیش زیرنظر داشته اند.
حامیان کسانی که نقشه ترور این روزنامه نگاران ارشد روسی را برعهده گرفته بودند، ظاهرا قرار بود یک و نیم میلیون روبل (حدود ۱۷ هزار دلار) برای ترور هر یک از این روزنامه نگاران بپردازند. همچنین، آن ها سلاح های مختلفی از جمله اسلحه کلاشینکف، قمه ها، دستبند و لوازم دیگری را به همراه داشتند که در یورش نیروهای امنیتی مسکو کشف و ضبط شدند.
در بیانیه صادره از سوی سازمان امنیت فدرال روسیه آمده است که تروریست های مذکور در در مسکو و منطقه «ریازان» سکونت داشتند.
«مارگاریتا سیمونیان» سردبیر خبرگزاری «روسیا سگودنیا» شرکت مادر رسانه‌ های اسپوتنیک و «راشا تودی» است و «کسنیا سوبچاک» روزنامه‌ نگار و مجری برجسته ای است که در سال ۲۰۱۸ نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری شده بود. امیدوارم براتون خبر طرح ترور روزنامه‌نگاران روسیه،ماهیت تروریستی کی‌یف را نشان می‌دهد براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۴:۵۶:۰۸