طرح تفصیلی ۴۴ شهر استان اصفهان تهیه می‌شود
طرح تفصیلی ۴۴ شهر استان اصفهان تهیه می‌شود

طرح تفصیلی ۴۴ شهر استان اصفهان تهیه می‌شود به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران، علیرضا قاری‌قرآن در خصوص وضعیت طرح‌های توسعه شهری و فراشهری استان اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر استان اصفهان با دارا بودن ۱۱۴ شهر از بزرگ‌ترین نظام سکونتگاهی و شبکه شهری در […]

طرح تفصیلی ۴۴ شهر استان اصفهان تهیه می‌شود

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران، علیرضا قاری‌قرآن در خصوص وضعیت طرح‌های توسعه شهری و فراشهری استان اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر استان اصفهان با دارا بودن ۱۱۴ شهر از بزرگ‌ترین نظام سکونتگاهی و شبکه شهری در بین استان‌های کشور برخوردار است.
وی با بیان اینکه این استان دارای تنوع کاملی از سلسله مراتب طرح‌های توسعه فرا شهری و شهری است، افزود: طرح‌های توسعه فراشهری طرح‌هایی هستند که سیاست‌های توزیع جمعیت، فعالیت و همچنین پهنه‌های عملکردی و کاربری اراضی را در سطوح ناحیه، منطقه و مجموعه‌های شهری تعیین و ضوابط مربوط به نحوه استفاده از آن پهنه‌های سرزمینی را مشخص می‌کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: از مهمترین طرح‌های فراشهری استان می‌توان به طرح جامع منطقه‌ای اصفهان در دهه ۶۰، طرح‌های جامع نواحی مرکزی، غرب، شمال شرق و جنوب استان اصفهان در دهه ۷۰ و ۸۰، طرح مجموعه شهری و سند آمایش سرزمین استان در دهه ۹۰ اشاره کرد.
وی ادامه داد: با توجه به رویکردهای اقتصادی و اجتماعی در تهیه طرح‌های توسعه شهری از اسناد راهبردی برنامه ششم توسعه نیز می‌توان به عنوان سند فرادست در تهیه طرح‌های توسعه شهری نام برد.
قاری‌قرآن خاطرنشان کرد: طرح‌های تفصیلی در چارچوب اسناد و ضوابط طرح‌های جامع و بر اساس حدود ثبتی و ملکی، وضعیت دقیق کاربری‌ها، تراکم‌ها و گذرها را در سطح شهر و به تفکیک محلات واقع در آن مشخص کرده و اولویت‌های مربوط به نوسازی و بهسازی را تعیین می‌کنند.
وی در خصوص وضعیت طرح‌های تفصیلی استان عنوان کرد: از مجموع ۹۸ شهر دارای طرح جامع مصوب و ابلاغی، هم اکنون ۴۴ شهر دارای طرح تفصیلی مصوب بوده که طرح تفصیلی ۳۰ شهر ابلاغ شده و طرح تفصیلی ۱۴ شهر دیگر در مراحل نهایی ابلاغ است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: تعداد ۴۴ شهر دیگر استان دارای قرارداد طرح تفصیلی بوده و فرآیند تهیه آنها در جریان است. وی بیان کرد: باتوجه به اعتبار پیشنهادی از محل منابع دارایی‌های تملک سرمایه‌ای، تهیه طرح تفصیلی ۱۰ شهر دیگر استان طی سال جاری و تا پایان سال ۱۴۰۲ در دستور کار این اداره‌کل قرار دارد. امیدوارم براتون خبر طرح تفصیلی ۴۴ شهر استان اصفهان تهیه می‌شود براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۰۹:۲۷:۱۷