عراق حمله به بیمارستان‌های غزه را محکوم کرد/ تعطیلی ۲۶ بیمارستان
عراق حمله به بیمارستان‌های غزه را محکوم کرد/ تعطیلی ۲۶ بیمارستان

عراق حمله به بیمارستان‌های غزه را محکوم کرد/ تعطیلی ۲۶ بیمارستان به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از الجزیره وزارت امور خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: بمباران مناطق نزدیک بیمارستان صحرایی اردن در نوار غزه را محکوم و مخالفت قاطع خود را […]

عراق حمله به بیمارستان‌های غزه را محکوم کرد/ تعطیلی ۲۶ بیمارستان

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از الجزیره وزارت امور خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: بمباران مناطق نزدیک بیمارستان صحرایی اردن در نوار غزه را محکوم و مخالفت قاطع خود را با جنایات اشغالگران ضد بیمارستان‌های غزه اعلام می‌کنیم.
این موضع‌گیری بغداد در حالی است که گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که رزمندگانش در اطراف مجتمع درمانی شفا در غزه به‌شدت با نظامیان اشغالگر درگیر شده و ضربات سختی به آنها وارد کرده‌اند.
وزارت بهداشت فلسطین هم اعلام کرد: در پی تداوم حملات رژیم صهیونیستی و اتمام سوخت، ۲۶ بیمارستان در نوار غزه به طور کامل کار خود را متوقف کردند و تنها ۹ بیمارستان به طور جزئی فعالیت می‌کنند.
سخنگوی سازمان آن ‌روا در فلسطین هم در مصاحبه با الجزیره گفت: خروج ۲۵ بیمارستان از چرخه خدمت رسانی در غزه، یک تراژدی و برای جامعه جهانی شرم آور است.
وی افزود: ارسال ۲۳۰۰۰ لیتر سوخت به غزه و مشروط کردن استفاده از آن برای کامیون‌های کمک‌رسانی اقدامی مضحک است.
جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا هم گفت: واشنگتن عمیقاً از مجروح شدن پرسنل درمان بیمارستان میدانی اردن در غزه در حمله به این بیمارستان نگران است.
این تحولات در حالی است که منابع محلی گزارش دادند که فلسطینی‌ها در مقابل بیمارستان شهدای الاقصی برای برگزاری مراسم تشییع پیکر تعدادی از شهدای حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه حاضر شده‌اند.
همچنین در ادامه حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی غزه، بیمارستان اندونزی غزه هدف قرار گرفت. امیدوارم براتون خبر عراق حمله به بیمارستان‌های غزه را محکوم کرد/ تعطیلی ۲۶ بیمارستان براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۱۱-۱۶ ۱۴:۱۱:۲۴