فعالیت‌های درمانی هلال‌احمر ایران در آفریقا کم‌نظیر است
فعالیت‌های درمانی هلال‌احمر ایران در آفریقا کم‌نظیر است

فعالیت‌های درمانی هلال‌احمر ایران در آفریقا کم‌نظیر است به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز حوادث , به گزارش خبرگزاری روز ایران، سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در سفر دوره‌ای خود به آفریقا، وارد کشور کنیا شد. وی پس از دیدار با مقامات کشور کنیا در محل مرکز نوآوری ایران در کنیا حاضر شد و […]

فعالیت‌های درمانی هلال‌احمر ایران در آفریقا کم‌نظیر است

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز حوادث , به گزارش خبرگزاری روز ایران، سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در سفر دوره‌ای خود به آفریقا، وارد کشور کنیا شد.
وی پس از دیدار با مقامات کشور کنیا در محل مرکز نوآوری ایران در کنیا حاضر شد و از نزدیک دست آورده‌های بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در کنیا را مورد بازدید قرار داد.
رئیس جمهور در این بازدید، فعالیت‌های بشردوستانه هلال احمر در آفریقا را کم نظیر دانست و بر گسترش همکاری‌ها در حوزه دانش و فعالیت‌های بشردوستانه تاکید کرد.
سیدابراهیم رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های کشور کنیا و توانمندی‌هایی که در ایران وجود دارد، دستور حضور فعال‌تر مجموعه‌های ایرانی در شرق آفریقا را صادر کرد.
همچنین در این دیدار فقیهی، رئیس مرکز درمانی هلال احمر در کشور کنیا ضمن قدردانی از حمایت‌های دولت در عرصه‌های مختلف گفت: هلال احمر برنامه ریزی‌های خوبی انجام داده تا تعامل همه جانبه ای با جمعیت کنیا داشته باشد و بر همین اساس طرح بیمارستان ۴۰ تختخوابی، همکاری در حوزه گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی مدون شده که با حمایت دولت این طرح‌ها می‌تواند در کم‌ترین زمان ممکن جنبه اجرایی پیدا کند.
پس از این دیدار، رؤسای جمهور ایران و کنیا در محل کاخ ریاست جمهوری حاضر شده و در سخنرانی‌های خود از تلاش‌ها و اقدامات جمعیت هلال احمر در حوزه بشردوستانه و بهداشت و درمان قدردانی کردند. امیدوارم براتون خبر فعالیت‌های درمانی هلال‌احمر ایران در آفریقا کم‌نظیر است براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۲ ۱۲:۰۷:۱۳