قالیباف: درباره تمامیت ارضی ایران با هیچ طرفی مماشات نمی‌کنیم
قالیباف: درباره تمامیت ارضی ایران با هیچ طرفی مماشات نمی‌کنیم

قالیباف: درباره تمامیت ارضی ایران با هیچ طرفی مماشات نمی‌کنیم به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش اخبار روز ایران، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۵ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی مطالب بیانیه مشترک کشورهای حاشیه خلیج فارس و […]

قالیباف: درباره تمامیت ارضی ایران با هیچ طرفی مماشات نمی‌کنیم

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش اخبار روز ایران، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۵ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی مطالب بیانیه مشترک کشورهای حاشیه خلیج فارس و روسیه در خصوص جزایر سه گانه ایرانی را قویاً رد می‌کند و به همسایگان ایران از جمله روسیه اعلام می‌کنیم که حفظ ثبات و توسعه اقتصادی منطقه تنها بر مبنای رعایت اصول حسن همسایگی از جمله احترام به تمامیت ارضی کشورمان میسر است.
ایران تنها ضامن ثبات در خلیج فارس است
وی بیان کرد: تمامیت ارضی ایران با خون صدها هزار تن از پاک‌ترین و شجاع‌ترین جوانان این آب و خاک حفظ شده و ما در این خصوص با هیچ طرفی مماشات نمی‌کنیم. به علاوه روسیه که خود قربانی توسعه طلبی‌های ژئوپلتیکی غرب و ناتو و در حال نبرد علیه آن است، نباید به برنامه ژئوپلتیکی غرب برای بی ثبات سازی خلیج فارس کمک کند؛ آن هم در حالی که ایران تنها ضامن ثبات در خلیج فارس و خنثی کننده برنامه‌های خطرناک غرب در این منطقه حساس است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مبنای عمل جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی تعامل با همه دولت‌های مشروع بر اساس منافع ملی و با رعایت سه اصل عزت، مصلحت و حکمت است و بر این اساس امروز ایران و روسیه به عنوان دو کشور مهم منطقه در حال طراحی و پیشبرد همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف بر مبنای منافع مشترک هستند، اما همسایه روس ما باید بداند مسیر همکاری از رهگذر احترام به خطوط قرمز مردم ایران از جمله تمامیت ارضی و استمرار حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه، تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی می‌گذرد.
اسناد متقن تاریخی گواه تعلق جزایر سه‌گانه به ایران است
قالیباف ادامه داد: به همگان یادآور می‌شویم اسناد متقن تاریخی گواه تعلق این جزایر به ایران است و بیانیه‌های سیاسی نمی‌تواند واقعیات تاریخی را مخدوش کند. همسایه روس ما بداند اکنون که مسیر شمال جنوب یکی از محورهای تجاری مورد توجه است، اقتدار ایران در جزایر ضامن ثبات خلیج فارس در برابر سلطه جویی آمریکایی است و توقع ملت بزرگ ایران این است که شراکت اقتصادی و راهبردی خود را در موضعگیری‌های سیاسی و رسانه‌ای نیز نشان دهد که نقش به سزایی در اعتماد متقابل ایفا خواهد کرد.
وی تاکید کرد: در عین حال لازم می دانم نسبت به توطئه رسانه‌ها و افراد وابسته به ناتوی رسانه‌ای غرب هشدار دهم و از کسانی که در طول چهار دهه گذشته با کم اهمیت جلوه دادن دشمنی‌های سیاسی و عملی جبهه غرب و خدشه وارد کردن بر دفاع از حریم‌های امنیت کشور از هیچ تلاشی برای آسیب زدن به منافع و امنیت ایران کوتاهی نکرده اند، به هیچ وجه پذیرفته نیست که اکنون یک شبه نگران تمامیت ارضی ایران شده باشند و همگان باید در مواردی از این دست هوشیار بوده و از افتادن در دام‌های رسانه‌ای جریان تحریف اجتناب کنند.
آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده زودتر تدوین شود
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین تأیید مصوبه مجلس درباره واردات خودروی کارکرده از سوی شورای نگهبان، زمینه رفع انحصار از بازار خودرو را فراهم کرد. خدا را شاکر هستیم که تصویب این قانون، در روزهای گذشته قیمت‌ها را در بازار خودرو شکست. تداوم این امر نیازمند توجه مسئولان وزارت صمت است تا قانون واردات خودروهای کارکرده به سرنوشت قانون پیشین واردات خودروها دچار نشود. لذا ضروری است وزیر صمت، هر چه سریع‌تر نسبت به تدوین آئین‌نامه اجرایی این قانون با تعرفه‌ای دقیق اقدام کند تا شاهد ریزش بیشتر قیمت‌ها و جلب رضایت مردم باشیم. امیدوارم براتون خبر قالیباف: درباره تمامیت ارضی ایران با هیچ طرفی مماشات نمی‌کنیم براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۰۵:۱۶:۰۷