قالیباف: شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران است
قالیباف: شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران است

قالیباف: شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران است به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش اخبار روز ایران، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۷ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: فرا رسیدن سالروز تشکیل شورای نگهبان با فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت […]

قالیباف: شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران است

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش اخبار روز ایران، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۷ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: فرا رسیدن سالروز تشکیل شورای نگهبان با فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) را گرامی می‌داریم.
وی تاکید کرد: شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران است و از زمان تصویب اصل فراز اول قانون اساسی در زمان مشروطه تا به امروز وظیفه صیانت از قانون اساسی و احکام مبین اسلام را عهده‌دار بوده است.
قالیباف متذکر شد: حضرت امام خمینی (ره) در توصیف اهمیت این شورا بیان می‌کنند که تشخیص شورای نگهبان میزان است و همه باید آن را بپذیریم. رهبر معظم انقلاب نیز درباره اهمیت این شورا می‌فرمایند که شورای نگهبان مطمئن‌ترین دستگاه برای صیانت و حراست از نظام است.
وی ادامه داد: بنده به عنوان یکی از اعضای مجلس شورای اسلامی از یکایک اعضای شورای نگهبان به ویژه ریاست این شورا تقدیر و تشکر می‌کنم و باید بگویم که از نزدیک شاهد تلاش‌های بی‌وقفه شورای نگهبان و کار کارشناسی آنان در تصمیم‌گیری‌ها بوده‌ام.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر مجلس یازدهم به دلیل تصویب قوانین کارآمد مفتخر به دریافت عنوان مجلس انقلابی از سوی مقام معظم رهبری شده است، این افتخار جز با همکاری شورای نگهبان میسر نبود.
قالیباف گفت: فرا رسیدن ماه حزن و اندوه ماه محرم‌الحرام را به همه دوستداران اهل بیت تسلیت می‌گویم. ان شاء الله همه مردم عاشورایی ایران و عاشقان پرچم سرخ اباعبدالله در سراسر جهان بتوانند از خوان گسترده عزاداری مصیبت اهل بیت بهره‌مند شده و از همه التماس دعا دارم، باشد که با دعای همه شما عزیزان و با کرم خاندان اهل بیت توفیق خدمت‌گزاری به مردم را داشته باشیم. امیدوارم براتون خبر قالیباف: شورای نگهبان نهادی ریشه‌دار در تاریخ معاصر ایران است براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۸ ۰۵:۰۶:۲۹