لبنان مستعمره اتحادیه اروپا نیست
لبنان مستعمره اتحادیه اروپا نیست

لبنان مستعمره اتحادیه اروپا نیست به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از اسپوتنیک، مصوبه پارلمان اروپا در خصوص لزوم تداوم حضور آوارگان سوری در لبنان با واکنش شدید عصام شرف‌الدین، وزیر امور مهاجران دولت پیشبرد امور لبنان روبرو شد. شرف‌الدین، در گفتگو با اسپوتنیک، […]

لبنان مستعمره اتحادیه اروپا نیست

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از اسپوتنیک، مصوبه پارلمان اروپا در خصوص لزوم تداوم حضور آوارگان سوری در لبنان با واکنش شدید عصام شرف‌الدین، وزیر امور مهاجران دولت پیشبرد امور لبنان روبرو شد.
شرف‌الدین، در گفتگو با اسپوتنیک، ضمن محکومیت اقدام پارلمان اروپا در این خصوص، مصوبه این نهاد اروپایی را در راستای نمایش لبنان به عنوان یکی از مستعمره‌های اتحادیه اروپا دانست و تأکید کرد: این یک مصوبه ظالمانه در حق لبنان است و ما آن را با قطعیت رد می‌کنیم.
وزیر امور مهاجران دولت پیشبرد امور لبنان در ادامه گفتگو اعلام کرد: این مصوبه این‌طور القا می‌کند، که اتحادیه اروپا می‌تواند به جای لبنان، تصمیماتی را اتخاذ کند.
شرف‌الدین در راستای محکومیت این مصوبه افزود: ما این مصوبه را محکوم می‌کنیم؛ چراکه این مصوبه پارلمان اروپا، به مثابه دخالت در امور یک کشور مستقل است.
وی با اشاره به پافشاری لبنان در پیشبرد پرونده بازگشت آوارگان سوری به کشورشان ادامه داد: از پارلمان اروپا می‌خواهیم که از لبنان بابت این اقدام خود، عذرخواهی کند.
گفتنی است پیش‌تر، محمد الرحمون، وزیر کشور سوریه و عصام شرف الدین، وزیر امور مهاجران دولت پیشبرد امور لبنان، ضمن دیدار با یکدیگر، راه‌های ارتقای همکاری‌ها جهت بازگشت آوارگان سوری به کشورشان را بررسی کرده بودند.
این در حالی است که شمار زیاد آوارگان سوری دشواری‌های زیادی را برای دولت لبنان در پی داشته است. غربی ها با استفاده ابزاری از پرونده آوارگان سوری در لبنان به دنبال تحقق اهداف خود هستند و در مسیر بازگشت این آوارگان به کشور خود مانع‌تراشی می کنند. امیدوارم براتون خبر لبنان مستعمره اتحادیه اروپا نیست براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۱۷:۵۴:۲۶