لزوم گسترش تبلیغات دینی و تحقق دغدغه‌های رهبری انقلاب
لزوم گسترش تبلیغات دینی و تحقق دغدغه‌های رهبری انقلاب

لزوم گسترش تبلیغات دینی و تحقق دغدغه‌های رهبری انقلاب به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز، به دنبال دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از طلاب و مبلغین حوزه‌های علمیه که در آستانه ماه محرم انجام شد، جامعه روحانیت […]

لزوم گسترش تبلیغات دینی و تحقق دغدغه‌های رهبری انقلاب

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز سیاسی , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز، به دنبال دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از طلاب و مبلغین حوزه‌های علمیه که در آستانه ماه محرم انجام شد، جامعه روحانیت مبارز بیانیه‌ای صادر کرد و در آن بر لزوم گسترش کیفی و کمی تبلیغات دینی و تحقق دغدغه‌ها و رویکردهای رهبری معظم انقلاب در این خصوص تاکید کرد.
بر اساس این گزارش، متن بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَ یَخْشَوْنَهُ وَ لا یَخْشَوْنَ أَحَداً إِلَّا اللَّهَ وَ کَفی بِاللَّهِ حَسِیباً (سوره احزاب/۳۹)
تبلیغ دین و تبیین اهداف دینی، بدون شک مهمترین رسالت حوزه‌ها و روحانیت متعهد و وظیفه شناس اسلام در طول تاریخ پربار اسلام و تشیع بوده و در این راستا، اولویت راهبردی همانا حفظ پایه‌های ایمانی مردم و مؤمنین و جوانان بوده است. عنصر تبلیغ با ظرافت‌ها و دقایق خود همواره مورد عنایت بزرگان حوزه و علمای دینی بوده و بر اهمیت والای آن تاکید شده است…
حضور روحانیت در میدان تبلیغ دین و آموزه‌های قرآنی و دینی در دنیای امروز که در حقیقت عصر رقابت محتواهای رسانه‌ای و تبلیغاتی و حضور متکثر نحله ها و فرقه‌های انحرافی و التقاطی و فریبنده شیطانی و لیبرالی است بسیار مهم و تعیین کننده است.
در همین راستا دیروز مقام معظم رهبری، دغدغه‌ها و نکات مهمی را مطرح فرمودند که انتظاراتی اساسی و هوشمندانه از قشر حوزوی، روحانی و مبلغ است. انتظار از روحانیت، مبلغین، ائمه جمعه و جماعات و طلاب جوان و مستعد این است که همیشه پرتحرک و جهادی در میدان تبلیغ حضور داشته باشند و با هوشمندی، خلاقیت و به کارگیری ابزارهای نوین تبلیغی، جامعه و مخاطبین جوان و نسل‌های جدید را با شیوه‌های بدیع، صحیح و نوآورانه ی تبلیغ، روشنگری و راهنمایی کنند.
همچنان که شناخت مخاطب و نیازهای جوان امروز مهم است، به موازات آن شناخت روش‌ها و تکنیک‌های دشمن در فریب جوانان و اغفال نوجوانان از مسیر صحیح دین و اعتقادات نیز بسیار حیاتی و حساس است. روحانیت باید با رصد دقیق این عرصه‌ها و شناخت جامع از صحنه و آرایش تبلیغات حق ستیزان و منحرفین، برای دفع این دسایس اقدام نموده و از تقویت پایه‌های ایمانی و اعتقادی جامعه و جوانان لحظه‌ای غفلت نکنند.
از سوی دیگر روان شناسی و مخاطب یابی در لایه‌های مختلف جامعه، شناخت اقتضائات مخاطب امروز، ارتباط چهره به چهره با نسل جوان و مواجهه با شبهات و شنیدن دیدگاه‌های جوانان در دانشگاه و پادگان و … و تلاش برای گسترش کیفی و کمی تبلیغات دینی، راهبردهای بسیار مهم و کاربردی بودند که حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) به آنها اشاره داشتند.
جامعه روحانیت مبارز ضمن تاکید بر این دغدغه‌ها و انتظارات بحق رهبری، با تبعیت تام و تمام از این رهنمودها، و با بصیرت و پیگیری هوشمندانه آمادگی کامل خود را در جمع بزرگ روحانیت بزرگوار در سراسر کشور برای به کار گیری همه ظرفیت‌ها اعلام داشته و امیدواریم با توفیقات الهی و عنایات خاصه حضرت حجه ارواحنا فداه مسوولیت‌های الهی خود را به انجام برسانیم. بعونه و منه
جامعه روحانیت مبارز ۲۲ تیر ماه ۱۴۰۲ امیدوارم براتون خبر لزوم گسترش تبلیغات دینی و تحقق دغدغه‌های رهبری انقلاب براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۱۴:۰۳:۲۷