لوپن: تصمیم تحویل موشک دوربُرد از پاریس به کی‌یف، غیرمسئولانه است
لوپن: تصمیم تحویل موشک دوربُرد از پاریس به کی‌یف، غیرمسئولانه است

لوپن: تصمیم تحویل موشک دوربُرد از پاریس به کی‌یف، غیرمسئولانه است به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از لوموند، مارین لوپن، رهبر فراکسیون حزب راستگرای «رالی ملی» در پارلمان فرانسه تصمیم امائول ماکرون، رئیس جمهور این کشور برای ارسال موشک دوربُرد «اسکالپ» به اوکراین […]

لوپن: تصمیم تحویل موشک دوربُرد از پاریس به کی‌یف، غیرمسئولانه است

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از لوموند، مارین لوپن، رهبر فراکسیون حزب راستگرای «رالی ملی» در پارلمان فرانسه تصمیم امائول ماکرون، رئیس جمهور این کشور برای ارسال موشک دوربُرد «اسکالپ» به اوکراین را غیرمسئولانه خواند.
ماکرون بعد از ملاحظات زیاد در نهایت سه‌شنبه این هفته در جریان اجلاس سران ناتو در ویلینیوس، پایتخت لیتوانی از تحویل این موشک دوربرد به اوکراین خبر داد.
لوپن برای نخستین بار به طور علنی با تحویل این نوع تسلیحات به اوکراین مخالفت کرده است. او از مدت‌ها پیش حامی سیاست محدودسازی کمک نظامی به اوکراین صرفا به حوزه آموزش یا تجهیزات محافظتی از جمله جلیقه ضدگلوله بود اما بعدها نظر خود را به «تسلیحات دفاعی» تغییر داد.
وی دراین‌باره گفت: به نظر من اتخاذ چنین تصمیمی، غیرمسئولانه است و درک نمی‌کنم که چرا امانوئل ماکرون به طور تمام و کمال روی سازمان‌دهی کنفرانس صلح برای پایان دادن به این جنگ تمرکز نمی‌کند!
لوپن که همواره به دلیل درک متقابلی که در قبال کرملین داشت، هدف انتقاد متحدان ماکرون قرار می‌گرفت، مدت‌ها درباره انتقاد آشکار از کمک نظامی فرانسه به اوکراین، جانب احتیاط را رعایت می‌کرد اما این‌بار سیاست انتقاد غیرمستقیم را کنار گذاشت.
وی تاکید کرد که تحویل سلاحی که قادر است «یک کشور ثالث(روسیه) را هدف قرار دهد، جرقه جنگ جهانی سوم را خواهد زد؛ اتفاقی که دوست ندارم رخ بدهد. ما نمی‌دانیم واکنش کشور ثالثی که با سلاح فرانسوی هدف قرار گرفته، چه خواهد بود.»
لوپن تنها رهبر سیاسی فرانسوی است که شبه‌جزیره کریمه را بخشی از قلمرو روسیه می‌داند. او پیش‌تر گفته بود که همه‌پرسی سال ۲۰۱۴ که در این شبه‌جزیره برای الحاق به فدراسیون روسیه برگزار شد، قانونی بوده است. امیدوارم براتون خبر لوپن: تصمیم تحویل موشک دوربُرد از پاریس به کی‌یف، غیرمسئولانه است براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۱۸:۲۸:۰۳