مذاکره ایران و روسیه برای تأسیس شرکت کشتیرانی مشترک
مذاکره ایران و روسیه برای تأسیس شرکت کشتیرانی مشترک

مذاکره ایران و روسیه برای تأسیس شرکت کشتیرانی مشترک به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرنگار اقتصادی به نقل از روسیه ۲۴، کاظم جلالی، سفیر کشورمان در روسیه، اعلام کرد که دو کشور در حال گفتگو درباره امکان تأسیس یک شرکت مشترک کشتیرانی هستند. وی گفت: باید بنادر دو […]

مذاکره ایران و روسیه برای تأسیس شرکت کشتیرانی مشترک

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرنگار اقتصادی به نقل از روسیه ۲۴، کاظم جلالی، سفیر کشورمان در روسیه، اعلام کرد که دو کشور در حال گفتگو درباره امکان تأسیس یک شرکت مشترک کشتیرانی هستند.
وی گفت: باید بنادر دو کشور تقویت شود و به توسعه ناوگان کشتیرانی بین دو کشور نیز نیاز است و حتی لازم است که یک شرکت کشتیرانی مشترک بین دو طرف تأسیس شود.
این دیپلمات ایرانی ادامه داد: من به تازگی با آندری بلوسوف، معاون اول نخست وزیر روسیه، دیدار کرده ام. وزارت راه ایران هم در این‌باره با وی گفتگو کرده است.
جلالی تأکید کرد: مقامات روس هم از ایجاد یک شرکت کشتیرانی مشترک استقبال کرده‌اند.
سفیر تهران در مسکو افزود: دو کشور باید بنادر خود را توسعه داده و شبیه راه آهن به یکدیگر متصل کنند. پتانسیل حمل بار از طریق دریا بین دو طرف بسیاری بالا است. امیدوارم براتون خبر مذاکره ایران و روسیه برای تأسیس شرکت کشتیرانی مشترک براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۰۷:۱۳:۱۵