مسیر پاتاوه-دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر تکمیل شد+ جزئیات
مسیر پاتاوه-دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر تکمیل شد+ جزئیات

مسیر پاتاوه-دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر تکمیل شد+ جزئیات به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، روز ایرانداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی گفت: راه اصلی پاتاوه- دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر با ارزش روز ٩٥ هزار میلیارد ریال در […]

مسیر پاتاوه-دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر تکمیل شد+ جزئیات

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، روز ایرانداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی گفت: راه اصلی پاتاوه- دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر با ارزش روز ٩٥ هزار میلیارد ریال در ۴ قطعه، همزمان با سفر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد بازگشایی می‌شود و ترافیک سراسری در آن برقرار خواهد شد. وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پروژه احداث راه اصلی پاتاوه-دهدشت از منطقه کوهستانی زاگرس میانی عبور می‌کند و سبب کاهش مسیر حدود ۶۵ کیلومتر حدفاصل پاتاوه تا بهبهان نسبت به مسیر موجود خواهد شد.
وی افزود: شروع این پروژه در بیش از دو دهه گذشته بوده که در دولت سیزدهم با نگاه ویژه ای تکمیل آن سرعت گرفت و در حال حاضر آماده بهره برداری می‌باشد.
بذرپاش ادامه داد: با تکمیل این محور بیش از ۴۰۰ روستای مناطق محروم در مسیر پاتاوه تا دهدشت از بن بست خارج شده و سبب ارتباط سریع مردم منطقه و شهر دهدشت با مرکز استان می‌شود.
وی توضیح داد: در این مسیر ۱۲ دستگاه تونل، ۵ دستگاه گالری و ۱۳ دستگاه پل خاص احداث شده است که از طریق این جاده ارتباط استان‌های جنوب غرب کشور از جمله استان خوزستان به استان‌های مرکزی برقرار شده و به نوعی این محور نقطه میانبر بین استان‌های جنوبی و کریدور شمال به جنوب کشور نیز محسوب می‌شود.
در اینفوگرافی زیر جزئیات این پروژه را مشاهده کنید: امیدوارم براتون خبر مسیر پاتاوه-دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر تکمیل شد+ جزئیات براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۰۵:۴۳:۱۷