مقام آلمانی: تخریب پل کریمه از سوی اوکراین قانونی است!
مقام آلمانی: تخریب پل کریمه از سوی اوکراین قانونی است!

مقام آلمانی: تخریب پل کریمه از سوی اوکراین قانونی است! به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رویترز، یک مقام پارلمان آلمان از حمله اوکراین به پل کریمه، که منجر به تلفات غیرنظامی شد، حمایت کرد. رئیس کمیته امور اروپایی پارلمان آلمان روز دوشنبه […]

مقام آلمانی: تخریب پل کریمه از سوی اوکراین قانونی است!

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رویترز، یک مقام پارلمان آلمان از حمله اوکراین به پل کریمه، که منجر به تلفات غیرنظامی شد، حمایت کرد.
رئیس کمیته امور اروپایی پارلمان آلمان روز دوشنبه و پس از حملات پهپادی به پل کریمه مدعی شد که تخریب پل کریمه یک هدف نظامی کاملاً قانونی برای اوکراین است.
این مقام پارلمان آلمان مدعی شد که کریمه بخشی ازاوکراین است و مقدار زیادی مواد غذایی از طریق پل کرچ جابجا می‌شود، بنابراین تخریب این پل برای کی یف کاملاً مشروع است.
ساعاتی پس از انتشار خبر وقوع انفجار در پل کریمه که در پی آن سه غیرنظامی کشته و زخمی شدند، سازمان جاسوسی اوکراین با انتشار آهنگی محلی که در آن به یک «پل» اشاره شده، به طور غیرمستقیم مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت.
سازمان جاسوسی اوکراین در این پست تلگرامی، نسخه‌ای اصلاح شده از یک آهنگ محلی اوکراین را منتشر کرد که در بخشی از متن ترانه آن آمده است: «پُلی که به خواب می‌رود!»
پل کریمه موسوم به «کِرچ»، شبه‌جزیره کریمه که سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه‌پرسی به خاک مسکو الحاق شد را به روسیه متصل می‌کند؛ پاییز پارسال نیز ارتش اوکراین این پل را منفجر کرده بود. امیدوارم براتون خبر مقام آلمانی: تخریب پل کریمه از سوی اوکراین قانونی است! براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۱۵:۳۲:۲۹