میزان تولیدکارخانه گندله سازی جلوتر از برنامه است
میزان تولیدکارخانه گندله سازی جلوتر از برنامه است

میزان تولیدکارخانه گندله سازی جلوتر از برنامه است به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از سنگ آهن مرکزی، امیر معینی، معاون تولید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران توقف سرد و اساسی کارخانه گندله سازی را طبق برنامه از پیش تعیین شده که در تمامی […]

میزان تولیدکارخانه گندله سازی جلوتر از برنامه است

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز اقتصاد , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از سنگ آهن مرکزی، امیر معینی، معاون تولید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران توقف سرد و اساسی کارخانه گندله سازی را طبق برنامه از پیش تعیین شده که در تمامی کارخانجات تولیدی به عنوان تعمیرات اساسی و سالیانه در نظر گرفته می‌شود امری معمول دانسته و عنوان کرد: میزان تولید سه ماهه اول سال جاری یک میلیون و دویست هزار تن بوده که یکصد و هشتاد هزار تن از برنامه تعیین شده سال ۱۴۰۲ جلوتر هستیم.
وی با بیان اینکه کارخانجات تولیدی در ابتدای هر سال بر اساس اهداف تعیین شده برنامه‌ای شامل توقفات ماهانه (گرم) و سالانه (سرد) را ترسیم کرده که بر این اساس شرکت سنگ آهن مرکزی نیز تولید گندله را برای سال جاری ۴ میلیون تن در نظر گرفته و هدف گزاری کرده همانطور که اشاره گردید در سه ماهه اول سال جاری با تولید یک میلیون و دویست هزار تن گندله از برنامه هدف جلوتر بوده است (۱۸۰ هزار تن بیشتر از هدف).
معینی با تاکید بر اینکه در ماه جاری و مرداد ماه طبق برنامه حدود ۴۰ روز توقف سرد دیده شده بود که پس از فراهم نمودن زمینه تعمیرات (خرید و تهیه اقلام مورد نیاز در تعمیرات) اقدام به توقف و شروع برنامه تعمیراتی شد.
وی اظهار کرد: از دلایل انتخاب بازه زمانی شروع تعمیرات اساسی را موجودی ۳۰۰ هزار تن گندله قابل فروش در انبارهای ذخیره گندله دانسته و ضمناً با توجه به توصیه‌های شرکت برق منطقه‌ای استان یزد در خصوص کاهش قابل ملاحظه مصرف برق در ماه‌های اوج مصرف از دیگر دلایل انتخاب توقف در تاریخ یاد شده دانست.
معینی در خصوص علت تعویض کامل آجرهای نسوز کوره اظهار نمود با توجه به وضعیت نامناسب نسوز کوره بخاطر شوک‌های حرارتی ناشی از ناپایداری برق و موارد دیگر و نگرانی از توقفات پی در پی و مکرر کوره و صدمه به پوسته اصلی و نگهدارنده نسوز کوره (شل) تصمیم به این امر گرفته شد.
یادآور می‌گردد پس از اندازه گیری ضخامت نقاط مختلف کوره و مقایسه با ضخامت اولیه و هنگام نصب کوره خوشبختانه هیچ گونه کاهش ضخامت نسبت به اعداد اولیه نداشته و انشاالله پس از آجر چینی کامل با اطمینان، به تولید مستمر ادامه خواهیم داد و در فرصت پیش آمده تعمیرات اساسی کارخانه گندله سازی واحد فرآوری ذخیره مناسبی جهت تولید مداوم خوراک گندله سازی ایجاد می‌نماید.
معینی در پایان گفت: عوامل اجرایی کارفرما و مشاور و پیمانکار تا پاسی از شب در حال انجام وظیفه بوده و این دلسوزی و همبستگی که در مجموعه وجود دارد قابل تقدیر و ستودنی است. وی مجدداً از تلاش همه همکاران مجموعه سنگ آهن مرکزی به ویژه حمایت‌های مدیرعامل شرکت که با تمام وجود در اعتلا و سربلندی صنعت کشور مجدانه می‌کوشند تشکر و قدر دانی کرد. امیدوارم براتون خبر میزان تولیدکارخانه گندله سازی جلوتر از برنامه است براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۱۳:۲۰:۳۸