نتانیاهو و بایدن تلفنی رایزنی می‌کنند
نتانیاهو و بایدن تلفنی رایزنی می‌کنند

نتانیاهو و بایدن تلفنی رایزنی می‌کنند به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رسانه صهیونیستی هاآرتص، منابع آگاه امروز دوشنب اعلام کردند که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اشغالگران قدس قرار است با «جو بایدن» رئیس‌ جمهور آمریکا گفتگو کند. بر اساس اعلام این رسانه، […]

نتانیاهو و بایدن تلفنی رایزنی می‌کنند

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رسانه صهیونیستی هاآرتص، منابع آگاه امروز دوشنب اعلام کردند که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اشغالگران قدس قرار است با «جو بایدن» رئیس‌ جمهور آمریکا گفتگو کند.
بر اساس اعلام این رسانه، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در صدد است تا پیش از سفر رئیس این رژیم به واشنگتن در تماسی تلفنی با «جو بایدن» درباره برخی موضوعات با وی گفتگو کند.
منابع آگاه در این باره اعلام کردند که محور اصلی این رایزنی تلفنی طرح جنجالی اصلاحات قضائی نتانیاهو است.
کاخ سفید پیشتر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا فردا سه شنبه با اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی در واشنگتن دیدار خواهد کرد.
وبگاه خبری «القدس العربی» شامگاه پنجشنبه پیش گزارش داد که وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از سفر قریب الوقوع رئیس رژیم صهیونیستی در ۱۸ ژوئیه به واشنگتن خبر داد و اعلام کرد که از جمله محورهای مذاکرات دو طرف مسائلی از جمله فعالیت‌های منطقه‌ای این رژیم و مناسبات نظامی روسیه با ایران خواهد بود.
به گزارش وزارت خارجه آمریکا قرار است هرتزوگ در نشست مشترک با کنگره آمریکا سخنرانی کند.
در خبری مرتبط، وبگاه صهیونیستی «والا» در تحلیلی با حساس خواندن دیدار قریب الوقوع اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نوشت: در شرایطی که کاخ سفید دست رد به سفر بنیامین نتانیاهو به کاخ سفید زده و روابط نتانیاهو با جو بایدن در پی تشدید ناآرامی‌ها در فلسطین اشغالی علیه برنامه قضائی وی تیر شده، سفر هرتزوگ در چنین شرایطی بسیار با اهمیت ارزیابی می‌شود.
گفتنی است این سفر همزمان با ۷۵ امین سالروز «نکبت» (تشکیل رژیم آپارتاید صهیونیستی و اشغال فلسطین) در سال ۱۹۴۸ انجام می‌شود. امیدوارم براتون خبر نتانیاهو و بایدن تلفنی رایزنی می‌کنند براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۱۳:۳۶:۵۸