نخستین صعود تاریخی تیم بسکتبال دختران ایران به فینال آسیا
نخستین صعود تاریخی تیم بسکتبال دختران ایران به فینال آسیا

نخستین صعود تاریخی تیم بسکتبال دختران ایران به فینال آسیا به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز ورزشی , به گزارش خبرگزاری روز ایران، تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۲۶ سال ایران که با پیروزی‌های خود در مرحله مقدماتی کاپ آسیا دیویژن B در رویارویی با مالزی، سنگاپور و گوام به مرحله نیمه نهایی […]

نخستین صعود تاریخی تیم بسکتبال دختران ایران به فینال آسیا

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز ورزشی , به گزارش خبرگزاری روز ایران، تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۲۶ سال ایران که با پیروزی‌های خود در مرحله مقدماتی کاپ آسیا دیویژن B در رویارویی با مالزی، سنگاپور و گوام به مرحله نیمه نهایی راه یافت، در این مرحله هم با برتری برابر هنگ کنگ تاریخ سازی کرد و برای اولین بار در تاریخ بسکتبال بانوان ایران به فینال راه یافت.
دختران تاریخ ساز بسکتبال بانوان ایران در این دیدار ۶۴ بر ۵۸ مقابل هنگ کنگ به برتری رسیدند. غزل زمانی با ۱۸ امتیاز و ۲۳ ریباند مؤثرترین بازیکن میدان بود.
ترکیب تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران در این رقابت‌ها به شرح زیر است:
غزل زمانی، غزل جعفری، زهرا بازوبندی، زهرا زارعی، زهرا یزدانی، مبینا رحیمی، فاطمه جعفری، هانیه حسینی، هلیا هودنه، مائده مریدی، فاطمه دریساوی زاده و عسل فائز
سروه ضرغامیان سرمربی، نیکا بیک لیک لی مدیر فنی، شیوا خرمشاهی سرپرست، ملک مهاجر کرمانی مربی و آرمن الله وردیان مشاور فنی به عنوان اعضای کادر فنی در این مسابقات حضور دارند. امیدوارم براتون خبر نخستین صعود تاریخی تیم بسکتبال دختران ایران به فینال آسیا براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۹:۱۸:۴۰