نقشه ترور روزنامه‌نگار ارشد روسیه خنثی شد
نقشه ترور روزنامه‌نگار ارشد روسیه خنثی شد

نقشه ترور روزنامه‌نگار ارشد روسیه خنثی شد به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان امنیت فدرال روسیه امروز شنبه از جلوگیری از تلاش برای قتل مارگاریتا سیمونیان سردبیر ارشد «راسیا سیوودنیا» (که خبرگزاری اسپوتیک زیر مجموعه آن است) خبر داد. بر […]

نقشه ترور روزنامه‌نگار ارشد روسیه خنثی شد

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان امنیت فدرال روسیه امروز شنبه از جلوگیری از تلاش برای قتل مارگاریتا سیمونیان سردبیر ارشد «راسیا سیوودنیا» (که خبرگزاری اسپوتیک زیر مجموعه آن است) خبر داد.
بر اساس اعلام این رسانه، سازمان امنیت فدرال روسیه دراین ارتباط اعلام کرد: به همراه وزارت کشور و کمیته تحقیقات، از آماده سازی برای سوء قصد به جان مارگاریتا سیمونیان سردبیر خبرگزاری «راسیا سیوودنیا» و خبرگزاری «راشا تودی» جلوگیری شد.
در بیانیه صادره از سوی این سازمان روسی آمده است: در مسکو و منطقه ریازان، نئونازی های گروه موسوم به «پارگراف-۸۸۲» که در حال جمع آوری اطلاعات از آدرس های محل کار و محل اقامت سیمونیان بودند، بازداشت شده اند.
بازداشت شدگان اعتراف کردند که به دستور سرویس امنیتی اوکراین و در ازای پاداش ۱.۵ میلیون روبلی در حال آماده سازی برنامه ترور این افراد بودند.
«راشا تودی» تصاویری از بازجویی موسس گروه نئونازی که سرویس های ویژه اوکراین به وی سفارش قتل مارگاریتا سیمونیان را داده بودند را منتشر کرد.
به گفته وی، در ازای شناسایی محل زندگی سیمونیان به او پولی پرادخت شده بود و بعد از این مرحله قرار بود برای وی سلاح ارسال کنند، اما این فرد توسط سازمان امنیتی روسیه بازداشت شد.
تا کنون اطلاعات و اخبار بیشتری در این باره رسانه ای نشده است. امیدوارم براتون خبر نقشه ترور روزنامه‌نگار ارشد روسیه خنثی شد براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۱۲:۵۲:۰۱