هشدار خواهر رهبر کره شمالی به آمریکا
هشدار خواهر رهبر کره شمالی به آمریکا

هشدار خواهر رهبر کره شمالی به آمریکا به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رویترز، «کیم یو جونگ»، خواهر رهبر کره شمالی نسبت به گسترش سیاست‌های بازدارندگی هسته‌ای این کشور به جامعه جهانی هشدار داد. سخنان کیم یو جونگ در قالب بیانیه‌ای دولتی منتشر […]

هشدار خواهر رهبر کره شمالی به آمریکا

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رویترز، «کیم یو جونگ»، خواهر رهبر کره شمالی نسبت به گسترش سیاست‌های بازدارندگی هسته‌ای این کشور به جامعه جهانی هشدار داد.
سخنان کیم یو جونگ در قالب بیانیه‌ای دولتی منتشر شده و او در این بیانیه از آمریکا می‌خواهد که سیاست‌های خصمانه علیه پیونگ یانگ را کنار بگذارد، در غیر این صورت، کره شمالی ناگزیر است برنامه هسته‌ای و ساخت موشک‌های دوربرد را بیش از گذشته توسعه دهد.
خواهر رهبر کره شمالی همچنین از پرتاب موشک بالستیک قاره‌پیمای کشورش حمایت کرد و آن را اقدامی دفاعی خواند.
کیم یو جونگ در بیانیه‌ای که خبرگزاری دولتی کره شمالی منتشر کرد گفته است که اگر ایالات متحد آمریکا قصد ترک سیاست‌های خصمانه‌اش را ندارد، کره شمالی انگیزه زیادی برای گسترش برنامه‌های قاطع بازدارنده هسته‌ای خواهد داشت.
خواهر رهبر کره شمالی در بیانیه خود تاکید می‌کند که «آزمایش موشک قاره‌پیما»، برخلاف ادعاها، با هدف دفاع از شبه‌جزیره کره و منطقه آسیا-اقیانوسیه در برابر جنگ هسته‌ای صورت گرفت.
از سوی دیگر، نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل متحد با انتقاد شدید از تحرکات نظامی آمریکا در شبه جزیره کره، اعلام کرد که واشنگتن به دنبال استقرار تسلیحات هسته‌ای جدید در کره جنوبی علیه این کشور است.
خبرگزاری اسپوتنیک بامداد جمعه گزارش داد که «کیم سون» نماینده دائم پیونگ یانگ در نشست شورای امنیت با حمله به اقدامات تحریک‌آمیز نظامی آمریکا در سواحل نزدیک کره شمالی گفت: شرایط در شبه جزیره کره با تحرکات نظامی بی‌سابقه آمریکایی‌ها در استقرار زیردریایی هسته‌ای برای نخستین بار طی ۴۰ سال گذشته به سمت تنش پیش می‌رود.
نماینده دائم کره شمالی تصریح کرد که واشنگتن با تحرکات خطرناک تحریک آمیز نظامی اطلاعاتی در اطراف سواحل این کشور درصدد استقرار سلاح‌های اتمی جدید علیه پیونگ یانگ در کره جنوبی است و این اقدامات تحریک‌آمیز شرایط را به سمت تنش خواهد کشاند.
گفتنی است خبرگزاری دولتی کره شمالی شامگاه پنجشنبه گزارش داد که آمریکا و کره جنوبی در اولین نشست گروه مشورتی هسته‌ای (NCG) به زودی درباره طرح استفاده از سلاح هسته‌ای علیه کره شمالی گفت‌وگو و رایزنی خواهند کرد. امیدوارم براتون خبر هشدار خواهر رهبر کره شمالی به آمریکا براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۴ ۲۲:۵۰:۳۱