واکنش غضبناک چین به‌سفر مقام تایوان به آمریکا
واکنش غضبناک چین به‌سفر مقام تایوان به آمریکا

واکنش غضبناک چین به‌سفر مقام تایوان به آمریکا به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، «مائو نینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه به سفر برنامه‌ ریزی شده «ویلیام لای» معاون رئیس جزیره تایوان به آمریکا واکنش نشان داد. سخنگوی وزارت خارجه […]

واکنش غضبناک چین به‌سفر مقام تایوان به آمریکا

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، «مائو نینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه به سفر برنامه‌ ریزی شده «ویلیام لای» معاون رئیس جزیره تایوان به آمریکا واکنش نشان داد.
سخنگوی وزارت خارجه چین در این ارتباط گفت: پکن شکایت دیپلماتیکی را در این خصوص برای آمریکا تنظیم کرده است.
بر اساس اعلام رسانه ها، این سفر برای دولت مرکزی چین اهمیت زیادی دارد، زیرا «ویلیام لای» نامزد ریاست تایوان است و در حال حاضر در اکثر نظرسنجی‌ ها پیرامون انتخابات آتی این جزیره پیشتاز است.
«مائو نینگ» در نشست خبری امروز خود در پکن در این باره گفت: چین قاطعانه با هرگونه تعاملات رسمی بین آمریکا و تایوان، سفرهای پنهانی جدایی‌ طلبان تایوانی به هر نام یا به هر دلیلی و با هر نوع همدستی واشنگتن برای حمایت از جدایی‌ طلبان این جزیره مخالف است.
وی در این باره اضافه کرد: چین به تحولات از نزدیک توجه خواهد کرد و اقدامات قاطع و محکمی را برای حفاظت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود اتخاذ خواهد کرد.
این در حالیست که «ویلیام لای» معاون «تسای اینگ ون» رئیس کنونی تایوان است و برای پیروزی در انتخابات آتی این جزیره در ژانویه سال آینده میلادی تلاش می‌ کند.
در همین ارتباط، دفتر ریاست دولت خودخوانده تایوان اعلام کرده که «ویلیام لای» قراراست پس از سفر به آمریکا در مراسم تحلیف رئیس جمهور پاراگوئه نیز حاضر شود.
گفتنی است که جزیره تایوان بر اساس اصل چین واحد- که آمریکا نیز آن را پذیرفته است- جزء قلمرو پکن محسوب شده و سفر مقامات آن باید با مجوز دولت مرکزی چین انجام شود. امیدوارم براتون خبر واکنش غضبناک چین به‌سفر مقام تایوان به آمریکا براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۷ ۱۸:۲۱:۴۷