پاشینیان: عادی‌سازی روابط با ترکیه برای قفقاز جنوبی حیاتی است
پاشینیان: عادی‌سازی روابط با ترکیه برای قفقاز جنوبی حیاتی است

پاشینیان: عادی‌سازی روابط با ترکیه برای قفقاز جنوبی حیاتی است به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری ترند، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان امروز شنبه و در جریان نشست پاییزی مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا در ایروان گفت که کشورش در […]

پاشینیان: عادی‌سازی روابط با ترکیه برای قفقاز جنوبی حیاتی است

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از خبرگزاری ترند، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان امروز شنبه و در جریان نشست پاییزی مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا در ایروان گفت که کشورش در حال گفتگو با ترکیه است.
نخست وزیر ارمنستان در این خصوص ادامه داد: علی‌ رغم فقدان هرگونه پیشرفت در برقراری روابط دیپلماتیک، ما پیش از این هرگز چنین گفتگوی فعالی نداشتیم. با این حال، عادی‌ سازی روابط بین ارمنستان و ترکیه عاملی حیاتی برای چشم‌ انداز راهبردی محیطی صلح‌ آمیز و در حال توسعه در قفقاز جنوبی به شمار می آید.
نیکول پاشینیان در ادامه ابراز امیدواری کرد که موضوع باز شدن مرز ارمنستان و ترکیه به روی اتباع کشورهای ثالث و دارندگان گذرنامه دیپلماتیک در آینده نزدیک به طور مثبت حل شود.
پاشینیان گفت: این یک گام بسیار نمادین خواهد بود.
وی تاکید کرد که ارمنستان و شخص خود آماده است تا مسئولیت لازم را برای رسیدن به این هدف برعهده بگیرد. امیدوارم براتون خبر پاشینیان: عادی‌سازی روابط با ترکیه برای قفقاز جنوبی حیاتی است براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۱۱-۱۸ ۱۵:۵۲:۱۴