«پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا ماند
«پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا ماند

«پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا ماند به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، پدرو سانچز، بار دیگر به عنوان نخست وزیر اسپانیا انتخاب شد و قدرت را حفظ کرد. بر اساس اعلام این رسانه، سانچز ۵۱ ساله امروز پنجشنبه با […]

«پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا ماند

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، پدرو سانچز، بار دیگر به عنوان نخست وزیر اسپانیا انتخاب شد و قدرت را حفظ کرد.
بر اساس اعلام این رسانه، سانچز ۵۱ ساله امروز پنجشنبه با رای ۱۷۹ نماینده پارلمان اسپانیا توانست به عنوان نخست وزیر کشورش در قدرت ماندگار شود.
سانچز برای ماندن در قدرت با احزاب کوچک و همچنین دو حزب جدایی طلب کاتالونیا توافق کرده بود تا به حضور وی به عنوان نخست وزیر رأی مثبت دهند.
پدرو سانچز، برای جب حمایت دو حزب جدایی طلب کاتالونیا موافقت کرده بود که صدها نفر از کسانی را که به خاطر نقش آفرینی شان در فرآیند جدایی طلبی کاتالونیا تحت تحعقیب بودند، عفو شوند؛ تصمیمی که البته با مخالفت‌ های بسیاری هم در این کشور همراه بود.
توافق دولت تحت رهبری سوسیالیست‌ ها در مادرید با حزب جدایی‌ طلب کاتالونیا برای حفظ قدرت در ازای تصویب قانون عفو، خشم مخالفان را در روزهای گذشته در اسپانیا برانگیخت به نحوی که پلیس و نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان خشمگین و معترض به حزب حاکم، به شدت برخورد کردند. امیدوارم براتون خبر «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا ماند براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۱۱-۱۶ ۱۵:۱۵:۵۶