پوتین: به‌اندازه کافی بمب خوشه‌ای داریم
پوتین: به‌اندازه کافی بمب خوشه‌ای داریم

پوتین: به‌اندازه کافی بمب خوشه‌ای داریم به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در واکنش به تصمیم آمریکا برای ارسال بمب خوشه‌ای به اوکراین، گفت که مسکو در زرادخانه خود به اندازه کافی از این مهمات در اختیار […]

پوتین: به‌اندازه کافی بمب خوشه‌ای داریم

به گزارش اخبار روز ایران  در اخبار روز جهان , به گزارش خبرگزاری روز ایران به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در واکنش به تصمیم آمریکا برای ارسال بمب خوشه‌ای به اوکراین، گفت که مسکو در زرادخانه خود به اندازه کافی از این مهمات در اختیار دارد و در صورت لزوم از آن استفاده خواهد کرد.
پوتین تاکید کرد: البته اگر از آنها (مهمات خوشه‌ای) علیه ما استفاده شود، حق اقدام متقابل برای ما محفوظ است.
براساس گزارش‌ها، اوکراین بمب‌های خوشه‌ای را از آمریکا دریافت کرده است. این مهمات در بیش از یکصد کشور جهان ممنوع است. کی‌یف متعهد شده تا از این مهمات برای حمله به خاک روسیه استفاده نکند.
وی افزود: دلیل آمریکا برای این کار، روبه‌راه بودن (اوضاع اوکراین در جنگ) نیست؛ آمریکا این تصمیم را گرفت چون مهمات‌شان تمام شده است.
رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد: آمریکا پیش‌تر استفاده از مهمات خوشه‌ای را به عنوان جنایت جنگی محکوم کرده است؛ این همان نگاهی است که باید به این مهمات داشت. امیدوارم براتون خبر پوتین: به‌اندازه کافی بمب خوشه‌ای داریم براتون مفید بوده باشه.

۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۰۸:۲۴:۳۱